Izrada čestitki za Valentinovo Vijest ima dokument u privitku

U nastavku pogledajte čestitke koje smo izrađivali povodom Valentinova.

:: opširnije ::

objavio: Antun Vukasović  datum: 17. 2. 2013. 14:58

Mali Englezi

Radovi učenika trećeg razreda

My name is Laura. I am 9. My friend Rea is good at tennis, swimming and dancing. My friend Karlo is good at football, tennis and computer games. I am good at tennis, swimming, dancing and computer games. I am not good at football.

Laura Ališahović 3b

My name is Leoni. I am 9. My friend Ana-Katarina is good at basketball, dancing, football and computer games. My friend Marin is good at basketball, football, tennis, table tennis, swimming, computer games and dancing. I am good at football, tennis, table tennis, swimming, computer games and dancing. I am not good at basketball.

Leoni Čelebija 3b

My name is Ursula. I am 9. My friend Karlo is good at tennis, swimming and table tennis. My friend Iris is good at computer games, swimming and dancing. I am good at tennis, table tennis, swimming and basketball. I am not good at football.

Ursula Katinić 3b

My name is Korina. I am 9. My friend Marko is good at football, tennis, table tennis, swimming, computer games and dancing. My friend Natasha is good at tennis, swimming, computer games and dancing. I am good at football, tennis, swimming, computer games and dancing. I am not good at basketball and table tennis.

Korina Barišić 3a

My name is Karlo. I am 9. My friend Karlo  is good at basketball, football and dancing. My friend Rea is good at tennis, dancing and computer games. I am good at basketball, table tennis, tennis and computer games. I am not good at dancing.

Karlo Nužda 3b

Radovi učenika drugog razreda

Lea Gusak 2.b

Karla Buhač 2.b

Ina Sudar, 2.b

Antonio Lukić, 2.b

Ella Lulić, 2.b

« Studeni 2017 »

"Najmoćnija prednost koju netko može imati u svojoj budućnosti je obrazovanje.”