Knjiga nas potiče na čitanje, čitanje nas vodi do znanja,
a znanje nam utire put djelovanju.
Čitajte!
Od dobrih misli i djela sagraditi svjetove čudesne ljepote!

Knjižnica je žila kucavica svake škole. Nastoji se učiniti ugodnim mjestom boravka, druženja i učenja te središtem prikupljanja i širenja svih važnih informacija, informacijske i informatičke pismenosti. Ona je multimedijalno središte svake škole. U mjesecu listopadu obilježavamo dva važna nadnevka, slavimo Mjesec hrvatske knjige i Međunarodni dan školskih knjižnica te se kroz različita druženja, prigodne programe, izložbe i susrete podsjećamo na važnost čitanja, razvijanja čitalačke kulture i stjecanje znanja. Upravo su knjige neiscrpan izvor znanja. U njima je sadržano svo blago svijeta, stoga ne preostaje nam ništa drugo no čitati!

Školska knjižnica je sastavni dio nastavnog procesa. Kroz povijest je osiguravala knjižničnu građu za učenike i učitelje radi podupiranja nastavnog programa i njegova proširenja. Danas je uloga školske knjižnice postala složenija, a u budućnosti će imati još važniju ulogu u svojoj školskoj zajednici.U školskoj knjižnici OŠ Hugo Badalić druženje i učenje s knjigama svakodnevna je pojava. Ona pruža pomoć pri učenju, nudi knjige i ostalu građu koja svim članovima školske knjižnice omogućuje razvijanje kritičkog mišljenja. Uz pomoć multimedijskih sredstava i knjižničnih izvora učenici obrađuju lektirne naslove, a mladi knjižničari i kreativci uljepšavaju knjižnicu svojim maštovitim uradcima. Pogledajte kako to izgleda...

"Od svih dobara znanje je najbolje:
 ono se ne može ni uzeti,
ni dati, ni kupiti, ni prodati: ono ostaje zauvijek
tvoje kada ga jednom stekneš."
                                                                              Narodna poslovica

Pripremila: Tanja Štević, prof. i dipl. knjižničar

« Lipanj 2018 »

"Najmoćnija prednost koju netko može imati u svojoj budućnosti je obrazovanje.”