CODE ADVENTURE

Code adventure je jednogodišnji eTwinning projekt u kojem sudjeluju (za sada) škole iz Hrvatske, Italije, Turske, Rumunjske, Ujedinjenog kraljevstva i Srbije. Autori projekta su naša učiteljica informatike Kristina Krtalić i učitelj iz Turske Cem  Moran. Projekt uključuje upoznavanje škola partnera i država iz kojih dolaze, razmjenu ideja i programiranja (priče, igrice,....) u Scratch-u. Škole partneri će tijekom projekta svoje uratke prikazati na twinspace-u.

CILJEVI PROJEKTA:
- naučiti osnove programiranja,
- omogućiti našim učenicima da se izraze u pisanom obliku,
- razumijevanje vrijednosti obrazovanja,
- omogućiti pripovijedanje pomoću programa,
- aktivno korištenje web 2.0 alata tijekom projekta,
- diseminacija projekta,
- stjecanje i jačanje koncepata tima, odgovornosti, suradnje, dijeljenja, uvažavanja i povjerenja među učenicima.

RADNI POSTUPAK:
listopad/studeni: upoznavanje partnera projekta, promocija škole, upoznavanje sa Scratch-om,
prosinac: odabir postera za projekt, algoritamski trening i uvod u code.org, škole će se pridružiti aktivnosti Hour of Code, upoznavanje sa zastavama država partnera i njihova značenja,  programiranje priče sa Scratch-om
siječanj: predstaviti važnu osobu svoje države, programiranje,
veljača: države partneri programiraju dječje igre u Scratch-u,
ožujak: promicanje hrane u državama partnerima, programiranje
travanj: škole partneri programiraju igru u Scratch-u, dijeljenje sadržaja na zajedničkom blogu

OČEKIVANI REZULTATI
Očekivani rezultati su da učenici svladaju kodiranje 21. stoljeća. Učenici uče programiratii pisati priče. Istodobno uče o različitim kulturama. Kultura je bolji način da učenici učine zabavno obrazovanje.

« Prosinac 2018 »