Završen još jedan eTwinning projekt

Uspješno smo završili još jedan eTwinning projekt pod nazivom „Priroda kroz eko datume“. U projektu su tijekom školske godine 2021./2022. sudjelovali učenici iz četiri europske države. Iz naše škole sudjelovali su učenici 5.c i 5.d razreda sa svojim razrednicama Jasminom Matekalo i Ivanom Tunjić te sedmaši i petaši uključeni u GLOBE program. Proveli smo niz zanimljivih aktivnosti kojima je glavni cilj bio kod učenika stvoriti navike odgovornog ponašanja prema okolišu. Svaki mjesec smo istraživali važnost obilježavanje jednog eko datuma. Bilo je vrlo izazovno proučavati neke dane za koje učenici nisu ni znali da se obilježavaju. Proveli smo anketu o ekološkim navikama i stavovima učenika i uočili smo da je dio učenika potrebno potaći na razmišljanje o ekološkim pitanjima i poučiti o određenim temama vezanim uz zaštitu okoliša. Stoga smo iskoristili naše projektne aktivnosti u tu svrhu. Skupljali smo stari papir, plastične čepove, ugostili šumara koji nam je održao online predavanje o važnosti pomlađivanja šuma, a mi smo zasadili nekoliko stabala u okolišu naše škole. Istražili smo autohtone životinje u našem zavičaju, ali i ekološke probleme u našoj okolini te mogućnosti njihovog rješavanja. Posjetio nas je naš dragi prijatelj iz Vodovoda i objasnio kako se pročišćava voda prije nego što dođe u naše domove.

Naše projektne aktivnosti objavljivali smo na web stranici škole, Facebook stranici i  Twinspaceu projekta. Sudjelujući u ovom projektu puno stoga smo naučili, postali smo ekološki svjesniji, naučili smo se koristiti novim digitalnim alatima, učili smo rješavati probleme i bili smo kreativni. Uz sve to, dobro smo se zabavili. Slijedeće školske godine s novim učenicima krećemo u realizaciju novog eTwinning projekta.

objavio: Jasmina Matekalo Ivana Tunjić   datum: 29. 5. 2022.

« Srpanj 2024 »