Što je Božić i koje su, zaista, prave vrijednosti?

Znamo li, dragi čitatelji?

Čitajući djelo Lijek za srce (Stjepan Lice), dobili smo ideju napisati vlastiti igrokaz i one koji krivo razmišljaju vratiti na pravi put, Isusov put. Danas je iskrivljen sustav vrijednosti i ne smijemo samo gledati što se oko nas događa. Budimo promjena jer:

„Sve što je potrebno da loše pobijedi jest da dobri ljudi ne čine ništa.“

Edmund Burke

Razmišljajući o Božiću, malenom Isusu, o tome što želimo, a što dajemo, shvatili smo i osvijestili da je sve u dobroti i ljubavi koju treba širiti dalje. Sreća je veća , a tuga manja kada je dijelimo, zar ne?!

Učenici petih razreda Područne škole Jelas na satu Hrvatskoga jezika uvježbavali su tekst prethodno napisanog igrokaza. Glumili su baku, djeda, unuke. Na ovaj smo način ponovili i utvrdili znanje o drami te svima uputili čestitku i poruku Božića –

Budi nekome lijek za srce, budimo braća i sestre, širimo ljubav i dobrotu!

Nije to teško, dobri ljudi, zar ne?!

Svima sretan i blagoslovljen Božić!

U prilogu i na objavljenoj poveznici pogledajte naše fotografije i napisani igrokaz koji će vas možda inspirirati za nešto slično ili za provedbu ove aktivnosti. Pozornica vas čeka! 😊

Josipa Citerbat

objavio: Tanja Štević   datum: 22. 12. 2022.

« Kolovoz 2024 »