Papa Benedikt XVI. na odlasku

U nastavku pogledajte promišljanja i likovne radove nekih učenika naše škole o odlasku Pape Benedikta XVI.

PAPA BENEDIKT XVI. NA ODLASKU

Posljednjih dana smo slušali i gledali izjave kardinala iz Vatikana, nadbiskupa, biskupa, svećenika pa i samih vjernika kako se Papa Benedikt XVI odriče svoje službe. U dogovoru sa župnikom župe Gospe Brze Pomoći vlč. Ivanom Lenićem htjeli smo vidjeti što o njegovu odlasku kažu djeca OŠ Hugo Badalić. Plod toga su učenički radovi (pisma, sastavi, crteži).  Učenici su se zaista potrudili jer im je obećano da će najbolji radovi biti poslani u Nuncijaturu, a preko nje i u Vatikan samom Svetom Ocu kao znak blizine, podrške, zahvalnosti i dobrih želja. Donosimo nekoliko crteža i promišljanja.

Ivana Čretni iz 4b prisjeća se Papinog dolaska u Hrvatsku:

Dragi Papa!

Ti odlaziš, ali ostaješ u našim srcima koja te neizmjerno vole. Hvala ti što si služio Bogu, Ocu našemu. Nikada neću zaboraviti tvoje blage riječi kada si bio u Zagrebu 4. I 5. Lipnja 2011. Godine. Po tvome dolasku u Zagreb u nas je ušao Duh Sveti i preobrazio lice Zemlje. Molit ću se za Vas Sveti Oče.

Antonija Marković iz 5a ovako Papi zahvaljuje:

Dragi Papa, veoma sam tužna zbog tvoga odlaska. Želim da te dragi Bog uvijek čuva, želim da ti dragi Bog podari zdravlja. Dragi Papa molim te da mi djeca budemo u Tvojim molitvama, kao što ćeš Ti biti u našima. Hvala Ti Papa za sve ove godine koje si bio sa nama. Dragi Bog neka uvijek bude uz Tebe.

Bianca Vovk se na temu Papina odlaska pjesnički izrazila:

Dragi Papa!

Bit ću uvijek uz Tebe,

Evo sad kad odlaziš čuvaj se.

Nemoj biti tužan zbog odlaska

Eto hvala ti zbog tvog dolaska.

Dobra ću uvijek biti, Boga ću moliti

I  Njemu ću služiti.

Kada odeš nemoj nas zaboraviti,

Tebe ćemo se uvijek rado sjećati!

Donosimo i neke likovne radove:

Svjetlana Šokčević, vjeroučiteljica

objavio: Antun Vukasović   datum: 27. 2. 2013.