Per aspera ad astra

Sudjelujući u ovoj zabavnoj radionici, učenici mogu naučiti mnogo iz područja povijesti i geografije.  Na primjer, izrađivat će valjak za vrijeme. To je pomagalo kojim možemo vrlo jednostavno odrediti koliko je sati u nekoj drugoj državi ili gradu na Zemlji.  Osim toga,učenici će od glinamola izrađivati "replike" posuđa, nakita i figurica iz prapovijesnog razdoblja i klinasto (slikovno) pismo. Ti znakovi su se nekada urezivali na glini klinovima, a učenici će to raditi drvenim štapićima.  Na ovoj radionici se također može pomoću dvodimenzionalnih i trodimenzionalnih  prikaza pogledati  prirodne, društvene i kulturne posebnosti Italije.  Sve ove prikaze će izraditi učenici. Uz to će izrađivati kartu svijeta te na njoj označiti putanju Kolumbova puta. Crtat će ili lijepiti sve što je Kolumbo na svom putu pronašao.

Uz navedeno, učenici će crtati karte koje prikazuju četiri Pavlova misijska putovanja Sredozemljem, odnosno Rimskim Carstvom. Na kartama će ucrtavati smjer kojim je išao,  te će označavati gradove i krajeve koje je posjetio. Na kartama će ucrtati i opisati značajnije događaje koji su se zbili za vrijeme Pavlova posjeta pojedinim gradovima. Cilj radionice: Upoznati Pavlova putovanja, te shvatiti važnost njegova djelovanja za širenje kršćanstva u ondašnjem svijetu.

objavio: Luka Družijanić   datum: 30. 5. 2012.

« Srpanj 2024 »