Interaktivna (pametna) ploča u nastavi geografije

Interaktivna ploča pretvara tradicionalnu školsku ploču u interaktivan uređaj za podučavanje i prezentaciju. Za potpunu funkcionalnost koristimo računalo i projektor. Pomoću elektroničke olovke kontroliramo i editiramo sliku na ploči. Olovka nam omogućuje pisanje po zaslonu, kontrolu miša na računalu te kontrolu samog računala i svih aplikacija. Projiciranu sliku kasnije možemopohraniti na računalo ili promijeniti pišući neke dodatne bilješke. - pisanjem po ploči upravljamo odgovarajućom aplikacijom, - pisanje, crtanje, editiranje slika, stvaranje animacija, - pohrana podataka, printanje, e - mail, uporaba raznih aplikacija. - rad sa jednostavnim i intuitivnim alatom i digitalnim materijalima Svojim karakteristikama ploča je unaprijedila nastavu geografije  što se posebno odnosi na učenika i lakše savladavanje težeg gradiva. Raznim animacijama i primjerima podiže se kvaliteta i raznolikost nastavnog predmeta ali i nastavnog procesa. Prikaz gradiva putem takve ploče znatno je poboljšan te se automatski povećava zainteresiranost i motivacija učenika za sadržaje geografije. Ploča nam daje mogućnost crtanja, pisanja, prezentacija što pogoduje interaktivnoj nastavi kakvoj težimo. Na nastavi je stvorena radna i interaktivna atmosfera. Pomoću pametne ploče potaknuli smo učenike da interaktivnim učenjem sudjeluju u nastavi. Učenici su  postali aktivniji slušatelji.

Ostale fotografije pogledajte u našoj galeriji slika.

objavio: Jasmina Matekalo Rade Kovačević   datum: 29. 10. 2018.