Terenska nastava u Vukovaru

„Najljepše je imati djecu, jer djeca su budućnost, ona su nada u bolje sutra, vjera da će ono što slijedi zaštititi starost. Kad čovjek ima djecu, onda je sve bolje, jer kada vas svi napuste, opet vam ostaju vaša djeca.“ Vukovar se okrenuo djeci i kroz projekt Posjet učenika osmih razreda Vukovaru u njega se vratila mladost. Učenici osmih razreda naše škole 2. i 3. listopada sudjelovali su u ovome projektu. Dva dana su slušali predavanja i posjećivali mjesta na kojima su se odvijali povijesni događaji o kojima su slušali na predavanjima. Vidjeli su fotografije, videozapise i slušali svjedočanstva sudionika povijesnih događaja – hrvatskih branitelja. Na Trpinjskoj cesti, Ovčari i groblju zapalili su lampione uz minutu šutnje kojom su odali počast svima koji su podnijeli najveću žrtvu za mir i slobodu – svoj život. Na kraju posjeta učenici su bili u Školi mira u kojoj su shvatili koliko je važno cijeniti mir u kojemu žive. Nakon Škole mira uslijedio kviz znanja u kojemu su sudjelovale sve škole koje su bile u isto vrijeme s našom u Vukovaru na terenskoj nastavi. Nas su predstavljali Lea Pocintela iz 8.e i Dominik Hess i 8.b razreda. Nakon 4. pitanja naši predstavnici su prešli u vodstvo i uskoro se dvoranom orilo „Hugo! Hugo! Hugo!“ jer smo pobijedili u kvizu. Rastali smo se sa svojim domaćinima i ponijeli kući poruke mira i puno prekrasnih uspomena.

„Nema, nema tih riječi. Ima samo odgovor kao beskrajna tišina.“

Dragutin Tadijanović

Ostale fotografije pogledajte u našoj galeriji slika.

objavio: Katarina Brkić Čabraja   datum: 6. 10. 2017.