Comenius radionica - iskoristimo stari kruh

Naša škola djeluje već drugu godinu u sklopu Comenius projekta koji se temelji na temi kruha. Učenici produženog boravka sa svojom učiteljicom Nikolinom Buconjić uključili su se u sudjelovanje kroz radionicu Izrada krušnih mrvica od staroga kruha. Učenici su u boravak donijeli stari kruh koji smo narezali na manje komadiće i stavili u veliku posudu za pečenje. Odnijeli smo je u školsku kuhinju i tamo je stavili u prethodno zagrijanu pećnicu na desetak minuta, kako bi se komadići kruha stvrdnuli. Od gotovih stvrdnutih komadića kruha počeli smo praviti krušne mrvice na tri različita načina: pomoću sjeckalice, mlinca za orahe i valjka za tijesto. Učenici su bili vrlo entuzijastični i zainteresirani za rad pa su se u svim načinima pravljenja mrvica izmjenjivali, kako bi sve isprobali raditi. Samljeveni kruh, odnosno krušne mrvice istresli smo u staklene bočice kako bismo ih sačuvali i iskoristili. Ovom radionicom naučili smo jedan od mnogobrojnih načina kako iskoristiti stari kruh i za što sve možemo iskoristiti krušne mrvice.

Ostale fotografije pogledajte u našoj foto-galeriji.

objavio: Nikolina Buconjić   datum: 11. 11. 2013.

« Studeni 2018 »