Pekarska radionica – Ususret Uskrsu

Na prvi dan proljeća učenici trećih, petih i sedmih razreda Područne škole Jelas proveli su jedan dio svog školskog dana u sudjelovanju i pripremanju slasnih pekarskih proizvoda koji se tradicionalno pripremaju za Uskrs.

Uz stručnu pomoć kuhara Stanka i njegove vrsne ruke, uvjerili su se da je pečenje kruha lijep i zanimljiv posao. Kuhar je zamijesio tijesto i ostavio ga na toplom kako bi bilo spremno za male, ali vrijedne ručice naših učenika koji su vrlo spretno od naraslog tijesta pravili različite oblike: pletenice, srca i perece.

U trenutku kada je kuhar Stanko od tijesta umijesio kruh i stavio ga u vruću pećnicu, cijelom se školom odjednom raširio prekrasan miris pečenog kruha koji nikoga nije ostavio ravnodušnim! U svemu je  uživao i Baky, službena maskota Comenius projekta Kruh – štruca Europe.

Uvjerite se u to u našoj galeriji!

objavio: Antun Vukasović   datum: 29. 3. 2013.

« Prosinac 2018 »