Završen još jedan eTwinning projekt

Uspješno smo završili još jedan eTwinning projekt pod nazivom „Svijet pod mikroskopom“. U projektu su tijekom školske godine 2021./2022. sudjelovali učenici iz tri europske države. Iz naše škole sudjelovali su učenici 5.d i 6.c razreda sa svojim razrednicama Ivanom Tunjić i Ivanom Markeljević te sedmaši i petaši uključeni u GLOBE program. Projekt „Svijet pod mikroskopom“ učenike upoznaje sa mikrosvijetom koji je oku slabo ili skroz nevidljiv. Tijekom provedbe projekta učenici su upoznali povijest mikroskopije, vrste mikroskopa, te znanstvenike koji su važni za njegov razvoj. Upoznali su dijelove mikroskopa i način rukovanja s njim. Proučavali su mjerne jedinice i izrađivali plakate i prezentacije te predstavljali ih paralelnim razredima. Pomoću mikroskopa, lupa i povećala promatrali su okom slabo vidljive ili nevidljive strukture (trajne i svježe preparate biljnih dijelova, životinja, gljiva, čovjeka). Fotografirali su, crtali i označavali dijelove promatranog. Razvijali socijalne vještine, razmjenjivali znanja, ideje i iskustva te koristili IKT tehnologiju, proučavali važnost zaštite autorskih prava i sigurnosti na internetu. Naše projektne aktivnosti objavljivali smo na web stranici škole, Facebook stranici i  Twinspaceu projekta. Sudjelujući u ovom projektu puno stoga smo naučili, postali smo ekološki svjesniji, naučili smo se koristiti novim digitalnim alatima, učili smo rješavati probleme i bili smo kreativni. Uz sve to, dobro smo se zabavili. Slijedeće školske godine s novim učenicima krećemo u realizaciju novog eTwinning projekta.

objavio: Ivana Tunjić   datum: 30. 5. 2022.