S knjigom u glavu! Trostruko!

KNJIGE SU LJEKOVITE! Za razliku od lijekova, knjigama ne može proći rok trajanja, s njima ne možemo pogriješiti u doziranju i konzumiranju, loše kotraindikacije ne postoje, jer ne možemo ih upotrijebiti na pogrešan način! Knjige utječu na naše mentalno zdravlje koje je glavna okosnica eTwinning projekta "Me, Myself & I" i preventivnog programa PrevenciJA i PROMJENA u koje je uključena i školska knjižničarka.
Ovaj tjedan knjiga ima trostruko slavlje. Slavimo njezino postojanje i 500. obljetnicu izdanja Marulićeve Judite kroz Svjetski dan knjige, poštivanje intelektualnog vlasništva kroz Svjetski dan autorskih prava te ljekovitost knjige i njezin utjecaj na duh i tijelo kroz Noć knjige, koja je ujedno i najpoznatija manifestacija u kojoj sudjeluju različite vrste knjižnica u Republici Hrvatskoj.

Naša školska knjižnica ovaj tjedan je ugostila učenike Posebnog odjela u Ordinaciji doktora Knjiškog Moljca, ali je knjiga posjetila i učenike razredne nastave, i to 3.a, 1.e i 3.e razred. Čitala je i čitana je zajedno s njima i s učenicima koji su ovaj tjedan stvarali vlastite zvučne knjige iz 3.a, 3.b, 4.a, 4.b, 2.c, 2.d i 2.e razreda. Učenici su se i likovno izrazili te su knjigu učinili vrlo ponosnom! Pronađite u galeriji likovne radove 3.a, 4. b, 3.c i 4.c razreda! Bravo za sve!

Knjiguška-službena maskota Noći knjige poručuje kako čitanjem knjiga ozdravljujemo svoju dušu u trenucima kada nam je to potrebno, bježimo od stvarnosti kada je ona ružna i odbojna, pronalazimo u njima odgovore na pitanja koja nas muče i kada stojimo na mjestu, grijemo se uz njih u besanim noćima i hladnim jutrima... Knjige su pokretači zdravog načina razmišljanja, a to nam je danas prijeko potrebno, zar ne? Rastite i razvijajte se s knjigama! Zavirite ovdje! I ovdje!
#nocknjige #ljekovitamocknjige #godinacitanja

objavio: Tanja Štević   datum: 27. 4. 2021.