eTwinning projekt "Let`s code together"

"Let`s code together" jednogodišnji je eTwinning međunarodni projekt u kojem sudjeluju škole iz Turske, Italije, Gruzije, Rumunjske, Tunisa i Hrvatske. Projekt uključuje razvijanje vještina računalnog razmišljanja učenika te sigurnu i aktivnu uporabu informacijskih i komunikacijskih tehnologija. Kroz aktivnosti projekta razvijat ćemo vještine 21. stoljeća kao što su logičko izvršavanje, kreativnost, algoritamsko razmišljanje, komunikacija, suradnja, opismenjavanje informacijskih i komunikacijskih tehnologija u rješavanju problema.

CILJEVI :
- razviti računalne vještine razmišljanja kao što su logika, kreativnost, algoritamsko razmišljanje, komunikacija, suradnja, rješavanje problema
- učinkovito i sigurno korištenje informacijskim i komunikacijskim tehnologijama
- poboljšanje vještine komunikacije i suradnje kroz rad s projektnim partnerima

NOSITELJI :
koordinator projekta: Kristina Krtalić

NAČIN REALIZACIJE :
- programiranje bez računala (Algorithm Studies, Bodily Coding, Material Coding,...)
- programiranje na računalu (code.org)
- primjena odabranih alata Web 2.0
- priprema zajedničkih proizvoda (digitalnih sadržaja) s projektnim partnerima

VREMENIK :
- tijekom šk. godine 2020./2021.

EU Code Week TeachDay

Danas je naša učiteljica informatike sudjelovala na međunarodnoj konferenciji EU Code Week Teach Day kao EU Code Week Leading Teacher. Konferencija je pružila svim sudionicima priliku da se upoznaju s učiteljima i zaljubljenicima u programiranje, uče iz  njihovih  iskustava korištenjem kodiranja i računalnog razmišljanja u učionicama.

objavio: Kristina Krtalić   datum: 22. 5. 2021.