Posjet reciklažnom dvorištu Jacob Becker

U srijedu 20.travnja 2016 godine sedam učenika sedmih razreda Područne škole, uz pratnju svojih nastavnica, članica Erasmus+ tima, posjetili su reciklažno dvorište Jackob Becker koje se smjestilo na adresi Vrbska ulica 16 u Gornjoj Vrbi

Došavši na cilj, učenici i njihova pratnja dobili su odgovore na pitanja poput: "Zašto reciklirati?", "Što se sve može reciklirati?", "Gdje odlagati otpad'". Na postavljenja pitanja, vrlo detaljno i stručno odgovarala je gospođa Milkica Lipovac.

U velikom reciklažnom dvorištu i velikoj hali tvrtke Jackob Becker učenici su uočili uredno složen i baliran otpad: papir i karton, plastične boce, limenke, gume i staklo, koje je bilo odvojeno u posebni kontejner.

Na pitanje: "Zašto recikliramo?",  gospođa Lipovac napomenula je da je važnost recikliranja višestruka jer reciklažom štedimo sirovinske resurse, energiju, pomažemo zaštiti okoliša, voda i tla te doprinosimo smanjenju deponija i degradaciji tla. Samo podatak da 60% smeća možemo reciklirati i da su deponije smeća u Republici Hrvatskoj pune, pokrenulo je male glave na razmišljanje. Reciklirati nije teško, a to je jedan od načina kojim pomažemo  očuvati planet. Prije procesa recikliranja važno je odvojiti otpad na pravilan način jer naša priroda treba još jednog saveznika više, a to smo mi. Učenici i nastavnice su se zahvalili gospođi  Lipovac i tvrtki Jackob Becker na ovako lijepom gostoprimstvu, uz obećanje da će i oni učiniti dobro djelo za svoj grad i planet te će još više reciklirati i gospodariti otpadom.

Ostatak fotografija pogledajte u galeriji

objavio: Tanja Štević Ivana Tunjić   datum: 2. 5. 2016.