Erasmusova Eko Eko močvara

Dragi naši čitatelji, ako još niste znali, naša je škola u Erasmus + projektu pod nazivom „Školska knjižnica kao istraživački centar za zaštitu okoliša.“ U sklopu dvogodišnjeg projekta mnoštvo je različitih aktivnosti koji se provode i provodit će se u našoj školi. Jedna od njih je i stvaranje zaštićenog eko sustava – močvare u obje školske zgrade. U Područnoj školi zaštićen eko sustav - močvara smjestila se u holu škole, u blizini kamina i našega Huge, a u Matičnoj školi ispred školske knjižnice. Maskota ovoga projekta je čaplja (eng. herron) koja se zove Eko Eko, a ime je dobila po istoimenom romanu Hrvoja Hitreca. Ona je kraljica naše močvare! Stoga, uočite li zelenu oazu u školi znajte da je to Erasmusova Eko Eko močvara! Priđite joj, pogledajte i naučite koja bića žive u njoj, upoznajte se s njezinom bujnom vegetacijom te poštujete prirodu! Želite li naučiti što je recikliranje, održivi razvoj i ekologija te koje zaštićene biljne i životinjske vrste postoje u svijetu, smjestite se u Hugin Eko Eko naslonjač u Huginoj Eko Eko čitaonici! Prelistajte i pročitajte knjige, časopise i informativne letke o zdravom načinu života te budite dio ekološke priče naše škole. Pozdrav od Erasmusovaca!

Ostale fotografije pogledajte u našoj galeriji slika.

objavio: Tanja Štević   datum: 28. 1. 2016.