Želite bolje? Komunicirajte bolje!

Imate li tremu pred javni nastup? Znoje li vam se ruke, kuca li vam srce brže i jače kada trebate govoriti pred većim brojem ljudi? Uhvati li vas strah da ćete pogriješiti ili nešto krivo reći? Postavljate li si tisuću pitanja prije toga? Ne znate kako riješiti postojeće nerazumijevanje s kolegom, životnim parterom ili djetetom? Ako je odgovor pozitivan, onda znajte da to što osjećate nije ništa neobično, dapače. Sasvim je normalno postavljati si ova pitanja. Naime, tako  pokazujemo osjećaje, želju, volju, brigu, svjesnost...

Učitelji, stručne suradnice  i ravnateljica naše škole uhvatili su se u koštac s javnim nastupom te su tijekom dva predavanja u trajanju od 8 školskih sati vježbali svoje komunikacijske i prezentacijske vještine te vještine javnog govora i nastupa. Naravno, nije ugodno stati pred publiku, posebno onu koju poznajete i koja vas poznaje te reći ili predstaviti im ono što ste zamislili, a da ste ujedno zanimljivi i svima jasni. No, u tome nam je pomogla naša gošća.

Bilo je jako zanimljivo i poučno slušati, promatrati i upijati znanja naše gošće - Katarine Horvat, direktorice HORKA komunikacije, uspješne mlade poduzetnice, magistrice medijske kulture i doktorandice Komunikologije koja se svakodnevno usavršava na području odnosa s javnošću, psihologije, neverbalne komunikacije, komunikacije javnog nastupa i govora, javne strategije, "brandinga", reklamnih kampanja i slično.

Naša gošća podučila nas je vještinama javnog nastupa i govora te takozvanim Tips & Tricks savjetima koje ćemo sigurno koristiti u svakodevnom životu, bilo poslovnom ili privatnom. Komunikacija je moć ili kako je naša gošća rekla: "Želite bolje? Komunicirajte bolje!"

... i još nešto, vježbajte, vježbajte i vježbajte javni nastup...

OVDJE pronađite tekst s Facebook stranice HORKA komunikacije.

Ovo predavanje s elementima radionice financiralo se iz sredstava Erasmus projekta.

objavio: Tanja Štević   datum: 10. 1. 2023.

« Svibanj 2024 »