Božić dolazi

Radost Božića

Tiho i polako u naš kraj došla je zima. Badnjak je i svi u radosti i veselju išćekujemo Isusovo rođenje. U toplome domu ja i moja obitelj uz pjesme kitimo lijepi bor. Ponoć se bliži a ja i moja obitelj prema crkvi koraćamo sve bliže i bliže. Uz pjesmu i veselje dočekali smo Isusovo rođenje. Pri povratku kući bijele pahulje prekrivale su ceste, a to mi je još više popravilo raspoloženje. Uz malo grudanja i smijeha i veselja poželjeli smo jedni drugima sretan i blagoslovljen Božić!

Božić

Slavit ćemo Božić i zimu. Božić ćemo slaviti prvo u crkvi i onda kod kuće. Sve započinje u mjesecu prosincu kad dolazi prava zima i vrijeme Božića. Tada počinje velika priprema i naravno darovi ispod bora. Mama Priprema kolače za Božić jer tada nam dolaze gosti i cijela obitelj. Na Badnjak kitimo bor i spremamo se za misu ponoćku. Kad se vratimo iz crkve obavezno večeramo i otvaramo darove. Na Božić je najljepši dan jer svi dolaze na ručak, družimo se zajedno u miru, radosti i veselju.

Patrik Aračić, 3. e

Božić u školi

Danas je Božić. Jupi, veselimo se ja i moji prijatelji. Mi uvijek u školi kitimo bor. Stavljamo jako puno lampica, kuglica i puno šarenila. Svi se igramo i veselimo. Svaki put imamo nešto za recitirati. Bude nam lijepo recitirati božićne recitacije. Jako je veselo i zabavno. Uvijek jedemo bombone, smoki, čips, čokolade i puno, puno slatkiša. Ja i moji prijatelji želimo vam sretan i blagoslovlejn Božić!

Moj doživljaj Božića

Badnjak je. Kuhinjom se širi miris kolača. Mama s puno ljubavi priprema sve za sutrašnji dan. Božićno drvce sam već okitio uz pomoć svog brace i sestrice, na kojem se boje polako izmjenjuju: crvena, zelena, plava...to svijetle nove lampice. Kasno navečer spremni smon za odlazak na ponoćku. Pod nogama škripi snijeg koji pada i kiti sve. Na putu do crkve ima veliki dječji park u koji smo mi djeca uletjeli da ostavimo  svoje tragove u snijegu. Kad smo začuli crkvena zvona brzo smo ušli u crkvu promrznutih ruku. Misa je završila i došli smo kući. Legao sam u krevet, jedno oko držući otvoreno ne bi li dočekao djeda božićnjaka, no zaspao sam. San je bio jači. Ujutro me probudila svjetlost s prozora. Skočiio sam i povikao: Božić je! Otrčao sam do božićnog drvca gdje sam pronašao svoju vreću s poklonima. U njoj je bila moja nova igračka. Obukao sam svoju novu odjeću. Na stolu je sve bilo spremno za ručak. Nakon ručka otišli smo do djeda i bake. Baš sam se lijepo osjećao.

Stjepan Gusak, 3. e

Zimske radosti

Na Božić moji prijatelj i ja igrali smjo se u dvorištu gdje je bilo puno snijega. To je bilo poslije ručka oko dva sata. Bilo je jako zima, alli to nama nije smetalo, samo da smo vani. Dosta je bilo mojih prijatelja i njihovih roditelja. Bilo je to za vrijeme zimskih praznika. Pravili smo snjegovića i grudali se. Kad smo napravili snjegovića jedan od mojih prijatelja je srušio snjegovića na nas. Neki su se smijali, a neki su i zaplakali. Osjećao sam se veselo. Svi smo otišli kući morkti i umorni, ali smo jedva čekali drugi dan da to ponovimo.

Šimo Jozić, 3. e

Priprema za Novu godinu

Moramo kupiti bombone, čokoladu i ostale stavri koje nam trebaju. Prvo sam zaželio prskalice, vatromet za djecu. Ići ću kod svoje tetke i igrat ću se s bratićem i sestričnom. Čekat ćemo dvanaest sati da bacamo prskalica i vatromet. Tetka će pozvati goste i s njima ću se upoznati.

Patrik Aračić, 3. e

Zima

Mene zanima može li padati snijeg. Ja jako volim snijeg zato što su moji prijatelji govorili puno, puno, puno stvari. Sutra će padati snijeg, pa ću ga prvi puta ugledati. Jupi, mama! Snijeg pada! To je prvi put u mom životu da pada snijeg. Idem brzo van s prijateljima! Bok, Lucija, bok Gabrijela! Kako je liljep ovaj snijeg. Idemo se grudati, Marija! Grudati?! Nikad to još nisam čula, ali dobro, idemo se igrati! Idemo se sanjkati? Može! Baš fora, zar ne?
Kako je lijepo biti na snijegu. Ovo će mi biti najveseliji i najbolji prosinac na svijetu!
Jupi, jupi, ha, ha, ha, hi, hi, hi.

Marija Arbanas, 3. e

objavio: Mirna Lesičar   datum: 22. 12. 2014.