Pitanja za intervju s Ilijanom Lončar

Mlade knjižničari svestrani su učenici koji osim poznavanja UDK klasifikacije, signatura, abecednog  redoslijeda knjiga na policama, pomaganja učenicima pri odabiru knjiga za čitanje, uređivanja knjižničnog prostora, imaju i voditeljske, glumačke i novinarske vještine koje vježbaju kroz različite ativnosti u kulturno - javnoj djelatnosti.

Pročitajte koja su pitanja pripremili za intervju s plesnom pedagoginjom Ilijanom Lončar povodom plesne manifestacije Radost pokreta.

Ovdje poslušajte kako je tekao intervju!

• Dobar vam dan, ja sam Klara, ja sam Iva, a ja Una i izuzetno nam je drago što danas imamo priliku porazgovarati s umjetnicom, profesionalnom plesačicom suvremenog plesa, plesnom pedagoginjom, profesoricom kineziološke kulture, kondicijskom trenericom, koreografkinjom, voditeljicom plesne radionice u Požegi, članicom Hrvatskog sabora kulture i još punooo toga… Dobar vam dan!
  • Izuzetno bogat i raznolik životopis!
  • Vrlo smo sretne što smo ovdje jer jako volimo ples i plesni pokret pa vas želimo pitati kada ste prvi put osjetili ljubav prema plesu, jeste li to znali odmalena ili je to nešto što dolazi s godinama…?
  • Živite ples svaki dan, u svakom trenutku. No, što je to što vas svakodnevno motivira na tom putu?
  • Voditeljica ste plesne radionice u Požegi, što vas  motivira u radu s vašim učenicima, što vam daje vjetar u leđa. Njihov napredak, trud…?
  • Postoji li u vašem poslu nešto što najviše volite?
  • A postoji li i ono što baš ne obožavate?
  • Iz vašeg smo životopisa pročitali kako ste surađivali na brojnim projektima na televiziji i u kazalištu. Možete li nam reći kako izgleda jedan veliki televizijski projekt i što je točno vaša uloga i  uloga  plesača u tome?
  • Koji vam je najdraži projekt?
  • Kada bi vam netko rekao da birate između kazališta ili televizije, što biste odabrali i zašto?
  • Za kraj, približava nam se Mjesec hrvatske knjige. Vis ste radili na puno kazališnih predstava temeljenih na književnim djelima. Knjige su poput plesa: lepršave, poučne, zabavne, bajkovite, nepredvidive i dinamične pa nas zanima imate li omiljenu knjigu?
  • Imate li možda neki životni citat koji vas prati tijekom vaših životnih uspjeha?
  • Hvala vam na ugodnom i poučnom razgovoru, mi smo uživale!
  • Puno sretnih i spretnih plesnih pokreta i novih suradnji u našem gradu!

objavio: Tanja Štević   datum: 13. 10. 2023.