Mjesec hrvatske knjige i susret s piscem Jadrankom Bitencom

U Mjesecu hrvatske knjige i Europske godine mladih, u suradnji izdavačke kuće Alfa i naše školske knjižnice, danas nas je posjetio profesor, scenarist, strastveni putnik, član Društva hrvatskih književnika, svestrani umjetnik, gospodin, no prije svega pisac Jadranko Bitenc. Na početku susreta kratkim, ali slatkim uvodom našega pisca dočekali su učenici mladi knjižničari koji su nas uveli u piščev svijet stvaranja... Još kao mali volio je čitati, a najviše je obožavao hrvatski jezik i književnost, stoga je rado odlazio u svoju školsku knjižnicu, što se odrazilo kasnije u njegovom životu, jer je radio i kao knjižničar, a završivši studij komparativne književnosti na Filozofskom fakultetu u Zagrebu, otvorio mu se put prema bogatstvu riječi, u kojemu se tako spretno snalazi.

Za sebe voli reći kako je književnik i pisac za djecu, no napisao je i roman za odrasle pod nazivom Statist, a bio je i scenarist predstave za mladež Trava iz asfalta. No, ono što ga čini piscem za djecu sigurno su njegova djela koja su svoje mjesto pronašla i na policama naše školske knjižnice.
Naši šestaši i sedmaši pročitali su Twist na bazenu, no nakon današnjeg motivirajućeg i poučnog susreta s našim gostom očekujemo posudbu i ostalih knjiga, ponajviše romana Pyjama blues, a veselimo se i novom romanu koji će svjetlo dana ugledati na ovogodišnjem Interliberu.
Učenici su na ovaj način imali priliku upoznati pisca i još jače se povezati s njegovim likom i djelom. Vjerujemo da će iz ovoga susreta steći pozitivna iskustva i pouku kako nikada ne treba odustati, unatoč svim mogućim životnim nedaćama... Vjerujemo da je naš pisac svojim riječima motivirao ponekog učenika na pisanje, jer kako je rekao: "Pisanje je radost - radost života, radost bivanja, radost trenutka."
Zaraznim osmijehom, neposrednošću, ugodnom komunikacijom i jednostavnošću pokazao je iskrene i istinske ljudske vrijednosti...
Zahvaljujemo našem gostu na ugodnom i poučnom druženju. Radujemo se što smo imali priliku svjedočiti jednom djeliću autorovog života kroz njegova iskustva, najdublja čuvstva i doživljaje pretočene u knjigu. Želimo mu još puno uspjeha i sreće i veselimo se svakom sljedećem književnom uratku. Do nekog novog druženja i čitanja! Zavirite i OVDJE i pronađite nas na društvenim mrežama.
P.S. Pratite nas i dalje i očekujte intervju s našim gostom, proizašao iz radionice učenika malih novinara!
Ovaj kulturno - javni događaj dio je i aktivnosti Europske godine mladih, a ukazuje na važnu ulogu mladih u izgradnji bolje, zelenije, uključivije i digitalnije budućnosti.
MISLI NA SEBE - ČITAJ!
#jadrankobitenc #mjesechvatskeknjige #europskagodinamladih

objavio: Tanja Štević   datum: 28. 10. 2022.

« Svibanj 2024 »