Mjesec hrvatske knjige 2022.

Počeo je Mjesec hrvatske knjige. Manifestacija koja od 15. listopada do 15. studenoga nastoji još intenzivnije govoriti na državnoj razini, ali i lokalnim sredinama o knjizi i čitanju. Cilj manifestacije je istaknuti iznimnu važnost knjige, ali i knjižnica kao mjesta javnog i slobodnog pristupa koja se sve više približavaju građanima. Mjesec hrvatske knjige ove godine posvećen je mladima jer je upravo 2022. godina proglašena Europskom godinom mladih. Stoga i tema glasi Generacija K, čime se aludira na postojeće podjele generacija (generacija Y, generacija Z…), a stavlja naglasak na dva ključna pojma – knjigu i knjižnicu. Izabran je moto "Misli na sebe – čitaj!"

Naša školska knjižnica i ove školske godine uključena je u ovo svečano slavlje hrvatske knjige. Organizirani se sljedeći susreti i aktivnosti:

Pričoglas - pričaonice uz glazbene elemente namijenjene učenicima prvašićima u boravku  - ponedjeljkom ispred školske knjižnice MŠ - 7. sat

Susret s književnicom Jadrankom Čunčić Bandov - za učenike nižih razreda MŠ i PŠ, 4. studenog u obje školske zgrade

Misli na sebe - čitaj: susret na slijepo s knjigama hrvatskih autora - tijekom listopada i studenog u školskoj knjižnici

Susret s piscem Jadrankom Bitencom - za učenike viših razreda,  27. listopada u MŠ

Obrada lektira hrvatskih književnika na knjižničarkin način i prvi susret s knjižnicom- tijekom listopada i studenog

Radionica izrade glagoljaških slova - Gradska knjižnica Slavonski Brod - za učenike Mlade knjižničare i učenike petih razreda, 25. listopada u 12:00

Životne knjige - kirigami radionica od otpisanih knjiga, tijekom listopada i studenog

Čitajte, jer čitanje je uvijek u modi!

objavio: Tanja Štević   datum: 15. 10. 2022.

« Svibanj 2024 »