U ritmu Mjeseca hrvatske knjige i Međunarodnog mjeseca školskih knjižnica

U utorak, 15. listopada, počinje Mjesec hrvatske knjige u kojemu se različitim aktivnostima i događanjima u svim vrstama knjižnica Republike Hrvatske ukazuje na važnost čitanja i doživljavanja knjiga kao neiscrpnih izvora znanja. Također, obilježava se i Međunarodni mjesec školskih knjižnica uz krilaticu „Maštajmo!“, a njime se ukazuje na važnost uloge školskih knjižnica u odgoju i obrazovanju kompetentnih mladih snaga. Ovogodišnja tema Mjeseca hrvatske knjige nosi naziv „U ritmu čitanja“. U našoj školskoj knjižnici ovaj mjesec obilježit će se u ritmu učenja, prenošenja znanja, kulturnog djelovanja, kritičkog zaključivanja i kreativnog razmišljanja. Uz već tradicionalnu „pričaonicu glazbaonicu“ za učenike „boravkaše“, naša škola i njezini učenici, učitelji i svi djelatnici prigodno će obilježiti Dan kravate, simbol hrvatske tradicije i kulturne baštine, a uz knjižnično - informacijsko - medijsku naobrazbu učenika viših razreda, obradu lektire na drugačiji način za učenike nižih razreda te odlazak na Interliber – međunarodni sajam knjiga, školska će knjižnica nastaviti uobičajenim ritmom i tempom rada. Citirajući Jorgea Luisa Borgesa i njegovu poznatu rečenicu: „Raj sam oduvijek zamišljao kao neku vrstu knjižnice!“, pridružujemo se slavlju o knjizi i s knjigom, uz misao kako u knjižnici i nemoguće postaje moguće, jer knjiga je znanje!

objavio: Tanja Štević   datum: 14. 10. 2019.