Pozdrav iz školske knjižnice

Dragi naši čitatelji, svakog petka javljamo vam se s izvještajem u kojem vam pišemo što se u proteklom tjednu učilo i radilo u školskoj knjižnici. Ovaj tjedan knjižnicu su posjetili učenici 3.a razreda koji su učili o posebnoj skupini knjiga u školskoj knjižnici – referentnoj ili priručnoj zbirci. Naučili su se služiti enciklopedijama, leksikonima, atlasima, pravopisima i rječnicima. Po prvi puta su bili u ulozi malih istraživača, koji su na postavljena pitanja, samostalno pronašli odgovore u knjigama referentne zbirke te su na ovaj način počeli svoje informacijsko opismenjivanje. U srijedu je održana  Pričaonica „Stariji za mlađe“. Knjiga koja se čitala bila je „Leteći glasovir“ spisateljice Željke Horvat Vukelja. Ova pričaonica bila je vrlo zanimljiva učenicima prvih razreda jer je bila spoj priče i glazbe. Naime, učenice – mlade knjižničarke Marta Šokčević i Valentina Filipović, koje su i učenice Glazbene škole, uvele su naše goste u svijet glazbe kroz glazbenu abecedu, solmizaciju, violinski ključ, note… Na kraju su mlade knjižničarke zasvirale svoje omiljene instrumente, klavir i violinu. Učenice – mlade knjižničarke samostalno pripremaju pričaonice, osmišljavaju njihov tijek i aktivnosti, ali se i brinu da njihova i vaša školska knjižnica uvijek bude čista, mirisna i uredna. U galeriji slika provjerite kako je to izgledalo. Do sljedećeg petka, veliki pozdrav šalju vam mlade knjižničarke i školska knjižničarka!

objavio: Tanja Štević   datum: 2. 2. 2018.