Kako obilježiti Valentinovo ili Dan obitelji?

Obitelj je ljubav i obrnuto, zar ne?

Obitelj je ljubav, najljepši dar, bogatstvo, smijeh, snaga, poticaj, izvor motivacije, oslonac, utjeha, dom, ostvarenje svih želja… Sretna, snažna, s ljubavlju ispunjena obitelj osnova je snažne zajednice i društva, a te stavove i vrijednosti prepoznali smo, podržali i učvrstili aktivnostima na satu obrade djela Kako je tata osvojio mamu Mire Gavrana.

Antun, glavni lik romana, za rođendan je poželio poljubac, poljubac svojih roditelja. Poželio je pomirenje, ljubav, obitelj jer to je jedino važno i vrijedno svega.

Na putu do pomirenja svojih roditelja svašta je prošao i doživio, a učenici petih razreda Područne škole Jelas su njegove proživljene događaje ispričali jedni drugima prezentirajući sadržaj lektirne vrećice, predmete/crteže koji su u poveznici s djelom.

Svi učenici su svojem razredu pokazivali predmete iz svoje vrećice i pričali Antunovu anegdotu vezanu uz taj predmet nakon što su ostali učenici odgovorili/pogodili zašto je baš taj predmet u vrećici.

A što se sve krilo u vrećicama?

Otvarač, udica, pepeljara, frizbi, ukosnice, britvica, pismo, ogrlica, sapun, sat, kava, buket…

Naše vrećice i neotkrivene predmete pogledajte u našoj galeriji.

Josipa Citerbat

objavio: Tanja Štević   datum: 14. 2. 2023.

« Kolovoz 2024 »