Intervju tjedna

Intervju tjedna - Dalija Pranjić

Ovaj tjedan, točnije ponedjeljak počinjemo na najljepši način. Naime, naša gošća u ovotjednom intervjuu je Dalija Pranjić, učenica 7. razreda OŠ Hugo Badalić te učenica Glazbene škole. Dalija svira gitaru i svojim melodijama uljepšat će nam ovaj tjedan.

Novinari: Dalija, dobar ti dan i dobro nam došla u našu malu novinarsku redakciju. Predstavi se ukratko našim čitateljima.

Dalija: Dobar dan, dakle moje ime znate… Sviram gitaru pet godina u Glazbenoj školi i uživam u glazbi.

Novinari: Zašto si se odlučila baš za gitaru, a ne za klavir, flautu, bubnjeve?

Dalija: Pa, kada sam krenula u Glazbenu školu nismo se odmah trebali odlučiti za instrumente koje bismo htjeli svirati, no išla sam na mnoge koncerte na kojima mi se svidjela upravo gitara i odluka je bila laka. Gitara lijepo zvuči, možeš je nositi svuda sa sobom, zabavljati se i uživati u njoj…

Novinari: Dalija,  po tvojim riječima zaključujemo kako obožavaš svirati, no stigneš li uskladiti školu i glazbu?

Dalija: Stignem, nastavu iz gitare imama dva puta tjedno po 45 minuta. Moj tjedan je vrlo zauzet različitim obvezama, skoro da i nemam slobodnog vremena, ali već sam navikla na takav tempo.

Novinari: Sviraš li i u slobodno vrijeme, na primjer kod kuće?

Dalija: Da, naravno!

Novinari: Znamo da sviraš na koncertima, kulturnim događanjima, školskim priredbama, glazbenim smotrama… I mi smo imali priliku uživati u tvojoj glazbi na prvim Huginim pjesničkim večerima kada si nam odsvirala pet prekrasnih melodija.

Dalija: Da, bilo je to lijepo iskustvo.

Novinari: Planiraš li se i dalje baviti glazbom i možda upisati srednju Glazbenu školu?

Dalija: Da, planiram se baviti glazbom,  a za školu još nisam odlučila.

Novinari: Hvala ti Dalija, želimo ti puno uspjeha u školi, i naravno u glazbenom svijetu.

objavio: Tanja Štević   datum: 18. 11. 2013.