Ekskurzija učenika 7. razreda

Učenici 7. razreda naše škole su u četvrtak 22. travnja posjetili Zagreb. U Zagrebu su posjetili Koncertnu dvoranu Vatroslava Lisinskog, te Muzej suvremene umjetnosti.

Učenici su se rano ujutro okupili pred školom i u 7 ujutro u pratnji svojih razrednika krenuli put Zagreba. Po dolasku u Zagreb, prvo je na rasporedu bila Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog gdje smo pogledali orkestralnu suitu Šeherezada, skladatelja Nikolaja Rimskog – Korsakova u izvedbi Zagrebačke filharmonije. Uz zanimljivu priču iz Tisuću i jedne noći učenici su uz pomoć učiteljice glazbene kulture uživo susreli instrumente u orkestru.

Po završetku Šeherezade bilo je vrijeme za razgledavanje grada u kojemu su svi pronašli neki zanimljiv sadržaj za sebe.

U popodnevnim satima posjetili smo i Muzej suvremene umjetnosti. Pod stručnim vodstvom susretljivih kustosica, učenici su u skladu sa svojim uzrastom dobili prikaz razdoblja koje nazivamo suvremena umjetnost. Kroz šetnju  muzejom učenici su se ukratko upoznali s raznim umjetničkim pravcima i s odgovarajućim umjetninama koje su obilježile pojedina razdoblja. Po obilasku muzeja, uslijedila je najuzbudljivija umjetnina – veliki tobogan kojim su se učenici spustili s trećeg kata.

Nakon muzeja u Zagrebu smo svratili na ručak i zaputili se kući, prema Slavonskom Brodu gdje smo stigli poslije 19 sati. Učenici su oduševljeni putovanjem koje je ponudilo spoj informativnih i zabavnih sadržaja.

Antun Vukasović

objavio: Antun Vukasović   datum: 24. 4. 2010.