Sanonićani u školskoj knjižnici!?

Dragi naši, tko još luta prostranstvima planeta? Jesmo li sami u svemiru tom ili još nekome to je dom? Postoje li Sanonićani da i našu sudbinu krije? S kojeg su planeta i iz kojeg svijeta? Ova pitanja postavili su si danas u školskoj knjižnici učenici 4.b razreda. Na satu lektire obrađivali su knjigu „Ljubičasti planet“ pisca Ante Gardaša. Ljubičasti planet bio je neobičan. Uokolo su plutali oblaci ljubičaste pare, livade su bile pune mahovinaste trave posute cvijećem, a rijeke su imale ljubičaste nijanse. Čak se i samo drveće okitilo raznobojnim lišćem. Glavni likovi su profesor Leopold i njegov sin Miron iz Treskavca kraj Osijeka koje su Sanonićani oteli kako bi im pomogli u borbi protiv Satelićana… Glavni grad ljubičastog planeta ili Sanonita je grad Kulahara koji je i sam bio vrlo neobičan. Imao je pokretne ulice i kuće. Na ulicama su se vozili neobični aerobusi koji su se podizali i spuštali, a djeca su se vozila na malenim samovoskama ili koturaljkama kojima su upravljali pomoću nožnog palca. Pravila sanonitske zajednice drugačija su od naših. Sanonićani nemaju granica, vojske ni policije. Najčešći način izražavanja je smijeh pa su i u školi imali predmet Smijanje. Želite li saznati tko je pobijedio u borbi dobra i zla, što se dogodilo s glavnim junacima ovoga znanstveno – fantastičnog romana, tko je bio haragu, kako se na sanonićanskom pozdravlja, dođite u knjižnicu i posudite ovu prekrasnu i poučnu knjigu. 4.b razred toplo je preporučuje! TAPAKIKI! DO ČITANJA!

Ostale fotografije pogledajte u našoj galeriji slika.

objavio: Tanja Štević   datum: 27. 2. 2015.