Informatika u našoj školi

Još je jedna školska godina pri kraju. Otkrit ćemo vam samo djelić onoga što smo ove godine naučili, izradili, stvorili, uredili,… Naši su vrijedni informatičari 5. razreda naučili koristiti tipkovnicu i miša, upoznali se sa spremnicima računala, naučili stvarati mape, preimenovati datoteke i mape, brisati ih, saznati osnovna svostva datoteka i mapa. Naučili su nešto novo u programu Bojanje i mnogo toga u programu MS Word (oblikovati tekst i odlomke, umetati redne brojeve stranica, zaglavlje i podnožje, simbole, slike, grafičke oznake,…). Naučili su pretvarati dekadske brojeve u binarne, što je bit, a što byte, te na kraju pretraživati Internet. Šestaši sad već puno više znaju o datotekama, naučili su izrađivati i oblikovati film u MovieMaker-u te izraditi prezentacije u MS PowerPoint-u, izrađivati i oblikovati tablice u MS Word-u te primati i slati e-poruke webmail-om i u programu za elektroničku poštu MS Outlook. Sedmaši su već pravi znalci jer znaju izraditi i oblikovati tablice, izračunavati formulama i funkcijama, izraditii grafikone u MS Excel-u. I naučili su još jedan jezik - HTML jezik za izradu web stranica. Izrađivali su tablice, grafikone i ostale elemente prezentacija u MS PowerPoint-u. Oni će u osmom razredu, kao što su i učenici osmih razreda ove školske godine, naučiti koristiti matrice slajda i hiperveze u MS PowerPoint-u, izrađivati (sada mnogo složenije) web stranice u MS FrontPage-u, saznati sve o logičkim sklopovima, logičkim varijablama i funkcijama, izrađivati .gif animacije te raditi s bazama podataka. U nastavku pogledajte kratki film koji prikazuje samo mali dio onoga što smo radili ove šk. godine.

objavio: Kristina Krtalić   datum: 9. 6. 2014.