Započele prijave kandidata u sustav

U skladu s Odlukom o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2014./2015. prve prijave kandidata u sustav NISpuSŠ započele su danas, 26. svibnja 2014. godine iza 12.00 sati. Pri prvoj prijavi potrebno je unijeti korisničko ime i lozinku dobivenu u osnovnoj školi nakon čega je moguće unijeti broj mobitela na kojega kandidat želi da mu bude dostavljen SMS s PIN-om. Nakon što zaprimi PIN, kandidat pri svakoj sljedećoj prijavi u sustav unosi korisničko ime, lozinku i PIN. Ukoliko PIN nije stigao SMS-om potrebno je ponovno pokušati unijeti broj mobitela. Po uspješnoj prijavi u sustav moguće je pregledati osobne podatke i ocjene, a nakon što se iz e-Matice prenesu i rezultati natjecanja, bit će moguće pregledati i te podatke.

U slučaju nepravilnosti u podacima potrebno se javiti svom razredniku. Kandidati koji se žele natjecati za upis u razredne odjele za sportaše trebaju najkasnije do 29. svibnja 2014. godine u sustavu odabrati sport kojim se bave, navesti ime kluba i mjesto u kojem se klub nalazi kako bi se mogao provesti daljnji postupak njihovog rangiranja koji će provesti nacionalni sportski savezi. Važno je naglasiti da u prvoj fazi prijava kandidati još nemaju mogućnost uvida u ponudu obrazovnih programa po školama. Prijava obrazovnih programa bit će moguća od 26. lipnja 2014. godine. Kandidati izvan obrazovnog sustava Republike Hrvatske trebaju ispuniti registracijski obrazac koji se nalazi na https://www.upisi.hr/docs/RegistracijskiObrazac.pdf i poslati ga Središnjem prijavnom uredu koji će ih registrirati u sustavu, dodijeliti im korisničke podatke za prijavu i unijeti sve potrebne podatke sa zaprimljenih dokumenata. Sve informacije o postupku prijava i upisa u srednju školu možete pronaći u publikaciji „Prijave i upisi u srednje škole za školsku godinu 2014./2015. – Idemo u srednju!“ te je od iznimne važnosti da je svi kandidati pročitaju.