Crvenim se, znojim, noge mi se tresu, drhtim, srce luđački lupa... Upomooooć!

U našoj je školi povodom Valentinova provedena anketa o ljubavi. Cilj nam je bio provjeriti kako učenici doživljavaju ljubav i jesu li zaljubljeni. U anketi su sudjelovali učenici petih i sedmih razreda, a jesu li zaljubljeni, imaju li simpatije i odgovore na još mnogo škakljivih pitanja pročitajte u nastavku teksta.

U anketi je sudjelovalo 90 učenika, 40 učenika petih i 50 učenika sedmih razreda Područne škole Jelas. Anketa se sastoji od deset (10) pitanja. Uz pet (5) pitanja sa slobodnim odgovorima gdje su učenici trebali opisati kako se osjećaju kada su zaljubljeni, što prvo primjete na osobi suprotna spola, kada im se dogodila prva ljubav, misle li da uvijek dečko treba prvi prići djevojci te dva (2) pitanja kombiniranog tipa koja su uz ponuđeni odgovor imala i dodatnu mogućnost upisivanja vlastitog odgovora, anketa sadrži i tri (3) pitanja alternativnog izbora.

U prvom pitanju se ispitalo jesu li učenici zaljubljeni, a u drugom kako se osjećaju kada su zaljubljeni. Trećim pitanjem provjerili smo imaju li učenici dečka, djevojku ili simpatiju. U četvrtom pitanju trebali su odgovoriti vjeruju li u ljubav na prvi pogled. U petom i šestom pitanju tražilo se da učenici navedu kakve djevojke/dečke vole te što prvo primjete na osobi suprotna spola. U sedmom i osmom  pitanju učenici su trebali otkriti jesu li osjećajni i/ili romantični te na koji način pristupaju voljenoj osobi. U posljednjem pitanju učenici su iznijeli i objasnili svoj stav o tome treba li dečko uvijek prvi prići djevojci.

Anketu smo proveli, a što smo saznali o učenicima

OTKRIVAMO...Upravo sada!

Jesu li zaljubljeni?

Od ukupno 90 učenika koliko ih je sudjelovalo u anketi, 59 je izjavilo da je zaljubljeno.

Jesi li zaljubljen/a?

28

31

19

59

31

Iz tablice 1 možemo vidjeti kako je od ukupno 90 ispitanika (učenika), 59 učenika odgovorilo da je zaljubljeno, a 31 učenik da nije.

Kako se osjećaju?

Kada su zaljubljeni učenici se osjećaju sretno, veselo, čudesno, savršeno, zadovoljno, zbunjeno i uzbuđeno. Učenici i petih i sedmih razreda imaju leptiriće u trbuhu i podjednako razmišljaju.

Koga imaju?

a)  dečka

4

b)  djevojku

4

c)  simpatiju

22

10

d)  nemam

10

16

40

50

U ljubav na prvi pogled vjeruju što pokazuje sljedeća tablica:

29

11

39

11

68

22

Što prvo primjete i kakve djevojke/dečke vole?

Učenici i petih i sedmih razreda naglašavaju da vole lijepe, zgodne i pametne djevojke/dečke. Veliku pažnju daju izgledu i ponašanju, a prvo zamijete osmijeh i pogled. Učenici sedmih razreda navode da vole starije djevojke/dečke (Hmm! Hmm!), sportske građe, iskrene i vjerne što peti razredi nisi navodili.

Kako pristupaju djevojci/dečku?

Učenici u sve manjem broju ostvaruju komunikaciju putem sms-a i pisama. Navode da najviše vole uživo ostvariti komunikaciju s voljenom osobom ili putem društvenih mreža.

Dogodila se (prva) ljubav. Kada?

Većina učenika petih razreda navode da se dogodila u četvrtom razredu i vrtiću dok učenici sedmih razreda navode šesti razred ili odgovaraju da se dogodila davnooo.

Treba li dečko prvi prići djevojci?

Učenici petih i sedmih razreda se slažu da dečki trebaju prvi prići djevojci jer su dečki hrabriji, šarmantniji, a djevojke stidljive. Neki učenici navode da je svejedno te da se i djevojke trebaju potruditi ako im je zaista stalo do nekoga.

I za kraj:

Slave li naši učenici Valentinovo? Slave i vole...

62

28

90

Priloženi dokumenti:
anketa.docx (11.43 KB)

objavio: Kristina Krtalić   datum: 22. 2. 2014.