Županijska smotra Lidrano

Danas, 5. veljače 2014. godine u OŠ "Antun Mihanović" s početkom u 10 sati počela je Županijska smotra Lidrano. To je smotra u kojoj se učenici osnovnih i srednjih škola natječu s literarnim, novinarskim i dramsko - scenskim točkama. Našu školu predstavljala je učenica Tea Bukovac iz 5.b razreda pod mentorstvom učiteljice hrvatskog jezika Marijane Fajgl. Tein literarni rad pod nazivom "Moja staza" upućen je Državnom povjerenstvu te ćemo uskoro saznati daljnji tijek dogadjanja.

Moja staza

Svi znaju da je budućnost važna. Tko ne misli tako, može poslušati svakodnevne razgovore u mojoj kući. „Ako ne budeš mislila na vrijeme, neke želje nećeš u budućnosti ostvariti“, kaže moj tata. Mama dodaje: „Radije uči, budućnost će ti biti lakša.“ Djed mirno kaže: „Jako je važno koliko se sad trudiš, ako se ne trudiš dovoljno, mirovina će ti biti mala kao moja.“ „Baš me zanima kakvo će vrijeme biti sutra“, javlja se baka iz kuta jer i ona misli o budućnosti. Ja o budućnosti razmišljam često, ali ona za mene ne izgleda kao mala mirovina ili kišni oblaci na bakinoj vremenskoj prognozi. Ja budućnost vidim u ormaru punom šarenih haljina ili u modnom salonu ili kako mi namiguje stetoskop iz moje ordinacije. Želim činiti dobre stvari za druge, liječiti, dizajnirati lijepe haljine, podučavati strane jezike. Žurno spremam svoju sportsku torbu i trčim na trening – ja ću u budućnost uplesati baletnim koracima.

Tea Bukovac, 5.b

objavio: Tanja Štević   datum: 5. 2. 2014.