Nagradni natječaj za učenike 1.-4. razreda OŠ

Povodom obilježavanja Međunarodnog dana zaštite ozonskog sloja, Ministarstvo zaštite okoliša i prirode raspisuje kreativni natječaj za niže razrede osnovnih škola. Pozivamo razrede i njihove učitelje, da se uključe u izradu kolaža na temu zaštite ozonskog sloja. Za dobivanje inspiracije, posjetite našu edukativnu internet stranicu www.ozonko.hr na kojoj možete naučiti sve o ozonskom sloju, molekulama ozona, zaštiti od UV zračenja te štetnom ljudskom djelovanju na ozonski sloj.

Koji je zadatak natječaja?
Izraditi kolaž na temu zaštite ozonskog sloja.

Tko se može prijaviti?
Niži razredi (od 1. do 4.) osnovnih škola u Republici Hrvatskoj. U izradi kolaža mora sudjelovati cijeli razred.

Način prijave?
Kolaž je potrebno izraditi za vrijeme trajanja natječaja, poslikati i sliku poslati mailom na ozon@mzoip.hr, a rad poštom na adresu Ministarstva zaštite okoliša i prirode, Ulica Republike Austrije 14, 10 000 Zagreb, s naznakom: Natječaj – OZON. Uz svaki prijavljeni rad, poštom je potrebno dostaviti ispunjen obrazac za prijavu koji se može preuzeti sa internet stranice www.ozonko.hr i www.mzoip.hr.

Trajanje natječaja?
Natječaj traje od 20.09. do 30.11. 2013. godine. U obzir će se uzeti samo pošiljke sa datumom slanja 30.11.

Koja je nagrada?
Razred koji se najviše potrudi i najkreativnije odgovori na zadanu temu, osvaja jednodnevni izlet u NP Krka, s cjelodnevnim programom i prijevozom.

Tko odlučuje o pobjedniku?
Marija Šćulac Domac, pomoćnica ministra za klimatske aktivnosti, zaštitu ozonskog sloja, tla i mora, Ministarstvo zaštite okoliša i prirode
Dubravka Štefanac-Vinovrški, menadžerica marketinga dm-drogerie markt d.o.o
Snježana Iličić, viša stručna savjetnica, Odjel za zaštitu klime i ozonskog sloja, Ministarstvo zaštite okoliša i prirode
Tomica Hrupelj, kreativni direktor agencije Organizacija d.o.o.
Dragan Čupić, voditelj samostalne službe za pravne poslove, Ministarstvo zaštite okoliša i prirode.

Priloženi dokumenti:
Prijavnica_natjecaj_-_Krka.docx (90.29 KB)

objavio: Kristina Krtalić   datum: 22. 10. 2013.