Biciklom u školu - OŠ Hugo Badalić kao domaćin

Osnovna škola „Hugo Badalić“prošloga je tjedna bila jedna  od sudionika Erasmus projekta „Bike2school“ koji se održava od rujna prošle godine i trajat će sve do rujna 2022. godine. Cilj je ovog projekta potaknuti učenike na korištenje bicikla kao zdravog te ekološki prihvatljivog oblika svakodnevnog prijevoza, razvijati tjelesnu snagu, spretnost i samopouzdanje kod učenika kao i njihovu svjesnost te odgovornost za okoliš. Nadalje, u sklopu navedenog projekta učenici imaju priliku upoznati kulturu drugih naroda te naučiti praktičnu uporabu jezičnih te u ovo vrijeme izrazito važnih ICT vještina.

Od 27. rujna do 1. listopada u posjet su nam stigli nastavnici iz Sjeverne Irske,  Turske i  Mađarske. Tijekom boravka u Slavonskom Brodu sudionici projekta koristili su se se gradskim biciklima kojima se svakodnevno odlazili u školu te posjećivali različite gradske lokacije. Bili su u posjetu gradskim vlastima, PŠ Jelas, Osijeku, kreativno su se izrazili na dvjema likovnim radionicama, biciklirali su u svakoj prigodi te su se tako upoznali sa  kulturnom baštinom našega grada. Veselimo se novim susretima u Mađarskoj, Turskoj i Sjevernoj Irskoj!

Kako je bilo pogledajte OVDJE!

Tim Erasmus+ projekta "Bike 2 school": Marija Blagović, Irena Čugura Ćerić, Ivana Kozmar, Ivana Markeljević, Željka Mendek Ocelić, Sandra Sekulić, Tanja Štević, Nenad Tonković, Ivanja Tunjić, Antun Vukasović

objavio: Tanja Štević   datum: 4. 10. 2021.