Pročitaj tri dnevnika i pobijedi!

Dragi učenici i učenice, nacionalni kviz za poticanje čitanja organizira se u Mjesecu hrvatske knjige (15. listopada - 15. studenoga), a rješavaju ga djeca u narodnim i školskim knjižnicama diljem Hrvatske i djeca iz dijaspore. Mladi čitatelji imaju zadatak pročitati tri dnevnika: 'Pobuna Pauline P.' Sanje Polak, 'Kako smo od bankrota spasili mamu i tatu' Damira Mađerića i 'Gregov dnevnik: Rodrick rastura' Jeffa Kinneya. Upitnici se šalju najkasnije do 25. listopada 2013. Uključite se!

PROČITAJ TRI DNEVNIKA I POBIJEDI!

Sanja Polak: Pobuna Pauline P.

Damir Mađarić: Kako smo od bankrota spasili mamu i tatu

Jeff Kinney: Gregov dnevnik : Rodrick rastura

UPUTE ZA RJEŠAVANJE
Nacionalni kviz za poticanje čitanja organizira se u Mjesecu hrvatske knjige a rješavaju ga djeca u narodnim i školskim knjižnicama diljem Hrvatske i djeca iz dijaspore.
PROČITAJ KNJIGE I ODGOVARAJ NA PITANJA tako da izabereš jedan od ponuđenih odgovora. Ako se traži više od jednog odgovora to je posebno naznačeno.
Kviz možeš po volji rješavati sve dok ga ne zaključiš i odlučiš poslati. Dobro se pripremi i ispunjavaj pažljivo jer kviz možeš poslati samo jedanput.
Kviz možeš poslati s bilo kojeg računala, no obavezno navedi ime narodne ili školske knjižnice kako bi mogao/mogla sudjelovati u izvlačenju. Upitnici u kojima nije navedeno ime  knjižnice neće biti uključeni u proces izvlačenja pobjednika. Obrati se za pomoć svom knjižničaru.
Upitnici se šalju najkasnije do 25.10.2013.

IZBOR I OBJAVA POBJEDNIKA
Svi točno popunjeni upitnici  s navednim nazivom narodne ili školske knjižnice bit će uključeni u izvlačenje koje će biti organizirano krajem listopada 2013. u Hrvatskom centru za dječju knjigu, tijekom Mjeseca hrvatske knjige. Iz svake narodne i školske knjižnice izvlači se jedan pobjednik. Obavijesti o pobjednicima bit će objavljene početkom studenoga na web adresi: http://www.kgz.hr/?id=1621. Obavijesti o pobjednicima bit će moguće dobiti i na telefonskom broju Odjela za djecu i mladež: 01 4694-370.

objavio: Tanja Štević   datum: 25. 9. 2013.