S knjigom pod ruku!

Dragi čitatelji, ovotjedno knjižniČARANJE bilo je šaroliko. Naime, knjige iz knjižnice čitaju se „sve u šesnaest! Ovotjedno čitanje sa školskom knjižnicom i knjižničarkom otvorili su učenici 2. c razreda koji su svojim znanjem pronašli pravu Pepeljugu i njezinu staklenu cipelicu iz Perraultove istoimene bajke. Nakon njih knjižniČARALI su učenici Posebnog odjela koji su imali posebnu misiju jer su liječili knjige u Ordinaciji doktora Knjiškog Moljca. Misija je bila pronaći zaražene ili bolesne knjige na policama te ih na zamišljenim Odjelima kirurgije, infektologije, oftamologije i ostalim potrebnim - izliječiti. Knjige su uspješno izliječene, poslane su uputnicom na daljnje čitanje, jer to je za njih najučinkovitije liječenje. Na ovaj način službeno smo zatvorili Mjesec hrvatske knjige. Učenje s knjigama nastavilo se s učenicima 4. d razreda koji su uz legendu o Gričkom topu uspješno pobijedili okrutnog turskog vojskovođu te su obećali kako će prvom prilikom posjetiti Zagreb i kulu Lotrščak, na kojoj se i danas nalazi čuveni top. Tjedan knjižniČARANJA završili su učenici 4.b razreda koji su izvrsno upravljali svemirskim brodom te su sigurno sletjeli na planet Bon iz knjige Hrvoja Hitreca "Eko Eko." Porazili su Zmaze i ekološki se osvijestili! Bravo za sve! Do čitanja sljedećeg petka!

Svakako zavirite u GALERIJU!

objavio: Tanja Štević   datum: 27. 11. 2020.