Finale Lino višebojca u Koprivnici

Nakon što je 28. ožujka 2019. godine u našoj školi održano sportsko natjecanje za učenike Lino višebojac, pozvani smo na finale 13. sezone Lino višebojca koje je održano u subotu 1. lipnja 2019. u Podravkinom gradu Koprivnici. U sportskim natjecanjima finala sudjelovalo je 24-ero najboljih višebojaca iz 12 osnovnih škola cijele Hrvatske. Finalisti su svoje snage odmjerili u nogometu, košarci, atletici i rukometu. Našu školu su na finalu predstavljali šestaši Gabrijela Tunjić i Anto Čalušić.

Dvorana Srednje škole u Koprivnici je bila ispunjena navijačima i odjekivala glasnim bodrenjem, a atmosferu su dodatno zagrijali glumica Tara Thaller i roker Dino Jelusić, ovogodišnji pobjednici tv-showa „Zvijezde pjevaju“. Male sportaše svojim su dolaskom podržali i poznati sportaši: tenisačica Ana Konjuh, kapetan rukometaša PPD-a Zagreb i reprezentativac Zlatko Horvat, 16-godišnji košarkaš Cibone Roko Prkačin, "podravkašice" Magdalena Ećimović i Korina Karlovčan te najbolji hrvatski karataš Enes Garibović. Nezaobilazni medvjedić Lino je grlio natjecatelje i navijače, igrao se i plesao s njima. Dobar dio vremena Lino je potrošio na podjelu nagrada učenicima koji su ostvarili najbolje rezultate, ukupnim pobjednicima, najboljem literarnom radu, školi koja je imala najvatrenije navijače, najbolje transparente i najkreativnije maske, kao i školi koja je bila najbolji domaćin. Naša škola je nagrađena za najbolje transparente ovogodišnjih natjecanja po školama, a sedmašica Jelena Jelavić je osvojila 3. mjesto u kategoriji literarnih radova na temu „Svijet po mom“. Naši šestaši nisu pobijedili u sportskim natjecanjima, ali smo se svi zajedno lijepo zabavili i bili glasni navijači s najvećim transparentom. Na kraju smo posjetili i Podravkin muzej prehrane i upoznali se s načinima proizvodnje Podravkinih proizvoda prije uvođenja suvremene tehnologije u proizvodnju. U specijalu Sportskih novosti u subotu na osam stranica pročitajte dodatne detalje o ovogodišnjem finalu Lino višebojca.

Ostale fotografije pogledajte u našoj galeriji slika.

objavio: Jasmina Matekalo Branimir Garić Tomislav Štivić   datum: 6. 6. 2019.