Osnovnoškolci Slavonskog Broda podržali F4 juniorske ABA Lige: flomasterima i temperama pokazali ljubav prema košarci

Učenici su imali pune ruke posla, točnije bojica, flomastera i tempera te na kreativan način pokazali što za njih predstavlja košarka i zašto vole ovaj sport. Na natječaju su sudjelovali učenici od prvog do osmog razreda, a najviše radova stiglo je od najmlađih učenika, što se i očekivalo. “Kada je ravnateljica Irena Čugura Ćerić došla kod nas s ovom idejom, bili smo oduševljeni. Djeca su bila veoma kreativna i na svoj način pokazala kako doživljavaju igru i košarku kroz crteže najdražih igrača i klubova. Sve ovo ih je jako zabavilo, što je bio i glavni cilj cijelog natječaja. Izuzetno ih raduje što će baš Slavonski Brod ugostiti košarkaške klubove iz zemlje, ali i regije, ovog vikenda, pogotovo zato što će najbolji radovi biti izloženi u sportskoj dvorani Vijuš”, rekla je Ivana Kozmar, nastavnica likovnog u Osnovnoj školi “Hugo Badalić”.

Djevojčice i dječaci imali su slobodu sami izabrati tehniku slikanja, i dok su se na jednom crtežu razlivale vodene boje, na drugom su u stripu djevojčice s tribina bodrile svoje prijatelje kako bi pobijedili gostujuću momčad. Malo stariji oslikavali su svoje omiljene NBA košarkaše, a najsmjeliji perom i tušem crtali reprezentaciju i maštali o prvom mjestu na nekom od dolazećih prvenstava.
“Naša škola uvijek ima neke aktivnosti, ali meni je ova bila najljepša od svih. Često sa bratom igram basket ispred zgrade, pa sam to i naslikao na svom crtežu. Do sada nisam trenirao košarku, ali sam već rekao roditeljima da me učlane u klub. Za vikend ću navijati za KK Cibonu zbog našeg Brođanina Sandra Rašića”, kaže Leon, učenik OŠ “Hugo Badalić”, koji zajedno sa velikim brojem drugara dolazi u “Vijuš” za vikend.

preuzeto s BrodPortal

objavio: Irena Čugura Ćerić   datum: 4. 4. 2019.