Posjetila nas je književnica Jadranka Čunčić Bandov

Naša je škola imala čast dva puta ugostiti poznatu spisateljicu i lutkaricu Jadranku Čunčić Bandov. Svoj posjet započela je u Područnoj, a nastavila u Matičnoj školi. U oba je slučaja oduševila učenike, učitelje i učiteljice koji su uživali u maštovitim izvedbama njezinih igrokaza.

Prvi igrokaz napisala je još u srednjoj školi, a zove se Ludara i Pinki. Do sada je objavila sljedeće zbirke igrokaza: Razgovori u travi, Od jarca do komarca, Igre sa zmajevima, Šale, trice, zvrndalice, Puž na raskrižju, Tinka Fakinka te slikovnicu Lju – ju i strip album Boduljko i Žbunika. Autorica je scenarija lutkarske serije Tikvići.

Učenici su se tada po prvi put upoznala s književnicom koja piše i izrađuje lutke za igrokaze te u njima glumi. Svi smo se uvjerili da njezine lutke izlaze iz knjiga u različitim materijalima i oblicima. Naime, naša je škola postala pozornica različitim lutkama izrađenim od najobičnijih, svakodnevnih materijala i kućanskih pomagala, kao što su spužve, kutije, tikvice, košarice, žice, kuhače, kartoni za jaja, zdjelice, čačkalice, štipaljke, torbice… Jadranka Čunčić Bandov život im je udahnula svojom izvrsnom glumom, lakim mijenjanjem tona glasa i spretnim pokretima.  No, u svemu tome našoj dragoj gošći pomagali su učenici svojim aktivnim sudjelovanjem u predstavi te su neki od njih glumili slona, a neki miševe! Nakon predstave svi smo se osjećali zaigrano i sretno te smo zaključili da mašta, zaista, može svašta!

Mladi knjižničari

U nastavku pogledajte fotografije.

objavio: Antun Vukasović   datum: 12. 3. 2013.