Od klasike do jazza – koncert za pamćenje

Na najbolji smo način ušli u predbožićno vrijeme – glazbom. U petak su peti i sedmi razredi naše škole išli u Zagreb na koncert „Od klasike do jazza“. Veličanstvena Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog nas je zadivila. U holu smo mogli vidjeti glazbenike koji su svirali različite instrumente te smo se i sami okušali u sviranju. Neki od nas su dobili i priznanja za svoj pokušaj sviranja. Koncert je u nama pobudio radost i duh Božića, pjesme i mira. Srca su nam bila ispunjena. Simfonijski i Jazz orkestar HRT-a su nam na dopadljiv, zanimljiv i maštovit način približili klasičnu i jazz glazbu. Pošli smi na divno glazbeno putovanje uz glazbu Wolfganga Amadeusa Mozarta, Ludwiga van Beethovena, Petra Iljiča Čajkovskog, Miljenka Prohaske, Georga Gershwina, Larsa Möllera, Van Halena, Johanna Straussa ml., Irvinga Berlina... doživljaj su upotpunili Lucija Stanojević i Marko Tolja kao naratori, sopranistica Kristina Kolar, maestro Alan Bjelinski te ostali glazbenici i izvođači. Koncert je bio pun života i interakcije s publikom tako da je i većina djece zaplesala uz taktove glazbe. Uz želju da pogledamo još koji nastavak ove čarolije, zahvaljujemo se našoj voditeljici i organizatorici putovanja, profesorici Alenki Martinović.

Ostale fotografije pogledajte u našoj galeriji slika.

objavio: Marijana Fajgl   datum: 4. 12. 2017.