Kako su paprenjaci postali vilenjaci

Dana 21. travnja 2017. god. u 18 h, na Korzu, ispred Centra za posjetitelje Turističke zajednice grada Slavonskog Broda okupili su se mnogobrojni posjetitelji,a među njima autorica Jasenka Veselski ,mali ilustratori i njihovi mentori  kao najponosniji toga dana.Svi okupljeni našli su se na predstavljanju slikovnice „Kako su paprenjaci postali vilenjaci“. Uz promociju slikovnice upriličena je i dodjela priznanja i nagrada nagrađenim sudionicima najtječaja za ilustriranje slikovnice, učenicima i njihovim mentorima, u organizaciji Turističke zajednice grada Slavonskog Broda u suradnji s Galerijom umjetnina grada Slav. Broda. Na natječaju je sudjelovalo sedam brodskih škola od kojih je stručno povjerenstvo u sastavu: Danijela Ljubičić-Mitrović, Snježana Kauzlarić i Romana Tekić odabralo dvanaest ilustracija za slikovnicu. Među dvanaest najboljih ilustracija, tj. nagrađenih koje su objavljene u slikovnici je rad učenika naše škole Marka Lukavskog iz 4.c razreda, mentorice Sandre Sekulić.

Tijekom promocije svi prisutni imalu su priliku u prostorima Centra za posjetitelje pogledati i izložbu dvanaest nagrađenih ilustracija izabranih za slikovnicu kao i još  radova koji su dodatno izabrani za izložbu.Među njima je bio i rad učenika Sanela Bešića također učenika 4.c razreda. Uz prelistavanje slikovnice svi prisutni mogli su kušati i keksiće paprenjake. Ako vas zanima„ kako su paprenjaci postali vilenjaci“, saznajte uživajući u čitanju ove bajke kao i u njenim ilustracijama.

Ostale fotografije pogledajte u našoj galeriji slika.

objavio: Sandra Sekulić   datum: 8. 5. 2017.