Natjecanje za učenike "Krovove na sunce"

U ovom natjecanju učenici igraju računalnu igru na http://www.krovovenasunce.hr u kojoj označavaju krovove čime se automatski računa njihov solarni energetski potencijal. Škola koja označi najviše krovova kao nagradu osvaja solarni kiosk - mobilni fotonaponski sustav koji proizvodi električnu energiju iz solarnih panela i može se koristiti na raznim događajima u školi; za puštanje glazbe, spajanje na bežični internet, rasvjetu ili punjenje mobitela. Natjecanje za četrdesetak osnovnih škola „Krovove na sunce“ traje do petka 14. travnja 2017. Nakon završetka natjecanja, proglasit će se pobjednika i dodijeliti glavnu nagradu - solarni kiosk!

- voditeljica projekta (učiteljica informatike Kristina Krtalić) je otvorila grupu pod nazivom OŠ H. Badalić, Slavonski Brod
- učenici trebaju otvoriti svoj korisnički račun (ne treba pisati puno ime i prezime, već nadimak), zatim se pridružiti grupi škole kojoj pripadaju (u glavnom, zelenom izborniku, kliknite oznaku “Grupe”, zatim “Sve grupe”, odaberite željenu grupu, zatim odaberite „Pregled“ i kliknite na zelenu oznaku u donjem lijevom kutu profilne slike grupe)
- kako označiti kosi, a kako ravni krov, pogledajte klikom na gumb pomoć
- preporuča se izvršavati zadatke (možete ih pročitati klikom na raketu) u igri jer donose bodove, ali nije nužno za pobjedu. Krovovi se mogu označavati i van zadataka, gdje god igrači žele, unutar Hrvatske.
- pogrešno označeni krov, tj. ako je označena površina koja nije krov (livada ili sl.), bit će izbrisan i igrač će dobiti kaznene bodove. Više pogrešno označenih krovova može dovesti do izbacivanja iz igre.
- tijekom cijele igre, igrači mogu tražiti pogrešno označene krovove i skupljati bodove kad ih prijave. No, ako prijave ispravno označen krov, izgubit će bodove zbog netočne prijave.
- postoji i zadatak „Solarna policija“ u kojem se traže pogrešno označeni krovovi, ali pogrešno označeni krovovi mogu se prijavljivati kroz cijelu igru, van ovog zadatka.
- veći krovovi donose više bodova jer pokrivaju više solarne površine.
- pozivanje prijatelja na Facebooku ne radi jer je ovo igrica zatvorenog karaktera, namijenjena samo školama.

objavio: Kristina Krtalić   datum: 12. 3. 2017.