Snježne radosti

Učenici trećih razreda Područne škole Jelas svoje oduševljenje snijegom i snježnim radostima iskazali su slikajući snježne kugle, ali i maštajući o šarenom snijegu i snjegovićima koje su nam dočarali slikom i riječima.

Snježna Duga

Šareni snjegović se zove Snježna Duga. Taj snjegović zapravo je bila snjegovićka. Dakle, snjegovićka je dobila ime čim su je druge snjegovićke i snjegovići susreli.
Postala je šarena te lijepe noći punog mjeseca… Snježna Duga (tada se zvala Bjelka Kristalić) je te noći pogledala zvijezdu i rekla: „ Draga moja zvjezdice, ispuni mi ovu želju. Želim biti šarena kao najljepša duga.“
Kada je to rekla, zaspi. Zvijezda tada zamoli šarene šljokice koje su se skrivale po oblacima da obasjaju snjegovićku koja je žarko željela postati šarena. Šljokice je poslušaju te krenu na posao.
Ostali snjegovići i snjegovićke vole svoju bijelo-kristalnu boju te nisu ljubomorne na Snježnu Dugu nego je podupiru u njezinom snu. Snježna Duga je sretna što ima tako dobre prijatelje.
Ali kada dođe proljeće, svi će se otopiti, razmišljala je snjegovićka. Zato zamoli zvijezdu da vječno žive. Zvijezda joj ispuni i tu želju te ode na nebo. Ne možete ni zamisliti sreću Snježne Duge!

Elena Marić 3.e

Snjegović Bobo

Kada sam se jutros probudio, ugledao sam puno snijega. Ali to nije bio običan snijeg. To je bio šareni snijeg.
Obukao sam se, istrčao van i želio sam što prije napraviti jednog prekrasnog, šarenog snjegovića po imenu Bobo. Kada sam pogledao oko sebe, Bobo je bio okružen mnoštvom bijelih snjegovića. Bijeli snjegovići su bili začuđeni i neprestano su gledali sebe i mog šarenog snjegovića Bobu. Zapazio sam da su bili iznenađeni, ali i ljubomorni jer je moj snjegović bio ljepši od njih. Bio sam jako ponosan.
Ali, to nije dugo trajalo. Mama me budila u školu. Shvatio sam da je to bio samo san.

Endy Džebić 3.e

Šarenko

Moj snjegović se zove Šarenko. Šaren je jer je napravljen od šarenog snijega. Jako je drag. S njim se igram dok se ne otopi. Osim šarenih pahuljica, na zemlju su padali i šareni bomboni. Svima je jako zanimljiv i neobičan. Oči su mu od zelenih bombona, nos je mrkvica, a usta od crvenih bombona. Šarenko na glavi ima crni šešir ukrašen bijelim perom. Na rukama nosi šarene rukavice,  a oko vrata šareni pleteni šal. Djeca su ga zavoljela jer vole jesti bombone. Samo su bijeli snjegovići ljubomorni i govore mu da je ružan. Ja se s tim ne slažem jer znam da sam ga napravila od srca i da mi se sviđa.

Vanesa Đorđević 3.e

objavio: Ljubica Džaferović   datum: 30. 1. 2017.