Pronašli smo sreću!

Dragi stihoklepci i knjigoljupci! Jučer, 19. prosinca, održale su se sedme Hugine pjesničke večeri s temom „Tražim sreću.“ Ispred školske knjižnice, u ugodnom blagdanskom okruženju, okupilo se četrdesetak  učenika - zaljubljenika u pisanu riječ, od najstarijih do onih najmlađih, koje su bodrili njihovi roditelji, bake, djedovi, njihove učiteljice i učitelji. Voditelji ovih pjesničkih večeri, Beatricija Barić, Hrvoje Birtić i Ivona Rašić, vješto i zanimljivo vodili su sve okupljene kroz avanturu traženja sreće. Uz glazbenog virtuoza na flauti učenika Karla Đakovića i buduću primabalerinu učenicu Janu Zeba, svi učenici - mladi pjesnici i gosti ovih pjesničkih večeri svjedočili su postojanju sreće. Sreća je svuda oko nas, ona je u lijepom danu, u kišnom jutru i gacanju po kišnim lokvicama, u kišnoj večeri i druženju s knjigom uz topli čaj, u odsjaju duge nakon kiše, u osmijehu mame, tate, braće i sestara, u dobrom zdravlju baka i djedova, u novom prijateljstvu, u dugogodišnjem prijateljstvu, u šetnji gradom, u mirisu cimeta, naranče i svježe pečenog kolača, u mirisu tek pečenog kruha, u toplom ručku nakon škole, u mirisu tek pečenih palačinki, nedjeljnom dužem spavanju... Sreću živimo, dišemo i volimo. Ona je živa jer živi u nama! Sreća je u malim stvarima, stoga budite sretni jer najbolja sreća je ona besplatna i svakodnevna. Odmorite se tijekom zimskih praznika i uživajte u zimskim radostima. Čitamo se i vidimo u drugom polugodištu. Sretan Božić i najbolju i najčitaniju novu godinu žele vam vaši mladi knjižničari i školska knjižničarka.

Ostale fotografije pogledajte u našoj galeriji slika.

objavio: Tanja Štević   datum: 20. 12. 2016.