Terenska nastava osmaša: ekskurzija za 5+

Dragi učenici, roditelji i učitelji. Ove godine uspješno je organizirana i provedena terenska nastava naših osmaša. Popularno zvana ekskurzija na području Plitvica, Smiljana i Zadra održana je 17. i 18. svibnja 2016. Sudjelovalo je 80 učenika naše škole i njihovi razrednici.

Prijevoznik je bio app Požega. Sve je počelo okupljanjem učenika ispred naših škola u utorak u ranim jutarnjim satima...Uživali smo u vožnji na našoj sigurnoj autocesti, slušali glazbu i lovili prve izlaske sunčevih zraka. Dan je bio predivan. Imali smo i odličnu voditeljicu Irenu koja nam je pričala kako zanimljive tako i važne povijesne i zemljopisne događaje na putu. Prošavši kroz glavni grad Zagreb i grad Karlovac, koji leži na četiri rijeke, stigli smo na naše prvo odredište: Nacionalni park Plitvička Jezera. Sjajno smo se osjećali tamo. Uživali smo u prirodi i čistom zraku pješačivši kroz park puna 3 sata. Vozili smo se i brodom po jezeru Kozjak, pozdravljali nasmiješene strance i slikali svaki slap na koji smo naišli. Nakon bogatstva flore i faune naših Plitvičkih jezera krenuli smo putem Smiljana. Ako niste znali malo selo Smiljan je rodno mjesto velikog čovjeka i izumitelja, Nikole Tesle. Uz pratnju lokalnog vodiča prošli smo kroz Teslinu rodnu kuću, slušali o svim njegovim izumima, izvodili pokuse, igrali se u njegovom parku i gledali dokumentarac. Čovjek je bio jednostavno genijalac. Nakon Teslinog rodnog mjesta krenuli smo na naše zadnje odredište, lipi grad Zadar. Došli smo u večernjim satima, večerali i zauzeli svoje sobe u Omladinskom hostelu Zadar, koji je smješten u turističkoj zoni Borik. Drugi dan smo obišli znamenitosti Zadra uz pratnju stručnog vodiča. Vidjeli smo pozdrav suncu i morske orgulje, prošetali Kalelargom, obišli crkvu Sv. Stošije, Sv. Donata i Sv. Šimuna. Nakon slobodnog razgledavanja i shopinga išli smo na ručak i zasluženi odmor na plažu Borik. Kupali smo se, sunčali, igrali odbojku na pijesku i uživali u svakoj minuti prije polaska kući. Ako želite vidjeti kako nam je bilo pogledajte galeriju slika.

objavio: Branimir Garić   datum: 22. 5. 2016.