Mali mozgovi i Dječji geniji u Noći muzeja 2016.

U petak 29. siječnja 2016. održana je još jedna Noć muzeja u Hrvatskoj i još jedna Noć muzeja koju smo posjetili. Osim članova skupina Mali mozgovi i Dječji geniji pridružili su nam se neki sadašnji i neki bivši učenici naše škole. Kao i prošle godine, okupili smo se na korzu kod vodoskoka. Vrijeme nas je ovaj put poslužilo i kišobrani nam nisu bili potrebni. Najprije smo se uputili u Spomen dom Dragutina Tadijanovića gdje smo uz stručno vodstvo saznali puno zanimljivih detalja koje ne bismo otkrili samo promatrajući. Od toga da je u školu pješačio sedam kilometara, prijateljevao s Ivanom Goranom Kovačićem do sistematičnosti kojom je bilježio događaje u svom životu i arhivirao uspomene. Ispred Muzeja Brodskog Posavlja mijehom smo raspirivali vatru i gledali kako se kuje željezo i kako izrađuje posuđe od gline, a u muzeju se divili kristalima koji se prelijevaju u svim duginim bojama. Državni arhiv zaintrigirao nas je reklamnim plakatima iz nekih prošlih vremena, a slike Hrvatskih gradova u vrijeme rata uvijek izazovu tugu. Požurili smo kako bismo stigli i u Galeriju Ružić gdje se uvijek dobro zabavimo i Muzej tambure koji doživimo i okom i uhom. Brz korak i velika motivacija, a sada već i prošlogodišnje iskustvo i do 21 sat završili smo našu bogatu turu. Očekujemo nove i interesantne postave koji će nas i ubuduće privlačiti u muzeje našega grada i ostavljati lijepe uspomene koje poslije često spominjemo.

Ostale fotografije pogledajte u našoj galeriji slika.

objavio: Željka Mendek Ocelić   datum: 1. 2. 2016.