Erasmus + mobilnost u Murciji

Učenici OŠ Hugo Badalić ponose se svojim najnovijim postignućem: sudjelovali su u učeničkoj mobilnosti u španjolskom gradu Murciji, gdje su upoznali vršnjake iz Danske i iz škole domaćina te skupa učili o ciljevima održivog razvoja. Osnovna škola Hugo Badalić, koja je prethodno uspješno provela tri Erasmus + projekta iz područja ključne aktivnosti 2, prošle je godine postala nositeljem petogodišnje Erasmus + akreditacije u području općeg odgoja i obrazovanja.

Akreditirane škole ne moraju prolaziti kroz uobičajeni postupak prijave projekata, već pojednostavljenim postupkom dolaze do sredstava za provođenje svog Erasmus + plana i traže strane škole s kojima će surađivati na svome putu i institucije pri kojima će učitelji stjecati nove vještine poučavanja. Putovanje u Španjolsku je prvi korak koji su učenici Huge Badalića ostvarili u svojim nastojanjima da nauče što više o toleranciji i uključivosti.

Kolege iz španjolske škole CEIP Nuestra Señora de la Fuensanta pozvali su ih da zajedno uče o ciljevima održivog razvoja, jednom od temeljnih načela Ugovora o EU te programu Ujedinjenih naroda. Za temu aktivnosti odabrani su treći i šesnaesti cilj (zdravlje i blagostanje te mir, pravda i snažne institucije).
Devetero učenika šestih i sedmih razreda u pratnji triju učiteljica u južnoj je španjolskoj regiji predstavilo svoju zemlju i školu, obišlo znamenitosti u gradovima Murciji i Cartageni i saznalo kako žive njihovivršnjaci Španjolci i Danci te kako im izgleda tipičan školski dan. Zajedno su učili o zdravoj prehrani, ljudskim pravima i prevenciji nasilja i sudjelovali u radionicama u kojima su naučeno primjenjivali. Osim toga, zabavili su se učeći irski narodni ples pod vodstvom gostujućih irskih učiteljica! Vratili su se u svoj grad i svoju školu puni dojmova i priča o novim prijateljima i novim vidicima. Sada se pripremaju nove spoznaje podijeliti sa svojim suučenicima i širom zajednicom. Zavirite ovdje!

objavio: Marija Blagović   datum: 6. 2. 2024.