Mi smo

Mjesec hrvatske knjige 2021.

Programski odbor Mjeseca hrvatske knjige 2021. na 1. sjednici, održanoj 14. travnja 2021. godine, usvojio je prijedlog da svečano otvorenje manifestacije bude u Požegi 15. listopada 2021. godine. I naša školska knjižnica tradicionalno se uključila u program Mjeseca hrvatske knjige. Uz eTwinning projekte poticanja čitalačke pismenosti u koje je školska knjižnica uključena te uz Nacionalni projekt  za poticanje čitanja i kulture čitanja "Čitanjem do zvijezda", nastavljamo i s Pričaonicama srijedom s učenicima prvih razreda u kojima će učenici Mladi knjižničari birajući knjige s polica školske knjižnice upoznavati najmlađe učenike s hrvatskim autorima bajki, priča, pjesama i pripovijetki.

Družimo se i u Ordinaciji knjiškog moljca u kojoj ćemo zajedno liječiti knjige čije su stranice, omoti ili hrptovi oštećeni, obrađivat ćemo i lektiru na drugačiji način s učenicima razredne nastave, a zajedno s učenicima 3. a i 3. b razreda, Kazališnom družinom I. B. Mažuranić i dramaturginjom Ivom Srnec, uz još jednu SŠ iz Republike Hrvatske, uključeni smo u projekt  "Lektira koja ne živcira", kao jedina Osnovna škola. Prvi susret s glumcima i projektom planiran je upravo u Mjesecu hrvatske knjige i to s  knjigom Čudnovnate zgode šegrta Hlapića, legendarne I. B. Mažuranić. Bit će vrlo zanimljivo! Ovdje pogledajte vizualni izričaj Mjeseca hrvatske knjige 2020.

Mjesec hrvatske knjige ove će se godine održati u okviru Godine čitanja, koja je proglašena na prijedlog Ministarstva kulture i medija s ciljem dodatne promocije knjige i čitanja. Odlučeno je da se u fokus ovogodišnje manifestacije stave hrvatski autori odnosno hrvatska knjiga, pa tema glasi Hrvatski autori u Godini čitanja, a moto Ajmo hrvati se s knjigom! Pokrovitelj manifestacije je Ministarstvo kulture i medija Republike Hrvatske, a organizator Knjižnice grada Zagreba.

Izvor: https://www.mhk.hr/2021

objavio: Tanja Štević   datum: 12. 10. 2021.

« Listopad 2021 »

"Obrazovanje je najmoćnije oružje koje možete upotrijebiti da promijenite svijet."