Erasmus+ K1projekta Stronger Together u gradu Kalamata u Grčkoj.

Od 26. do 31. svibnja učiteljice biologije i kemije sudjelovale su u Job shadowing-u u sklopu Erasmus+ K1projekta Stronger Together u gradu Kalamata u Grčkoj. 26. svibanj 2024. – ponedjeljak - Sudjelovanje na nastavnim satima u osnovnoj školi 1. Dimitiko Sxoleio Kalamatas. Upoznajemo se s ravnateljem Dimitris Stamatopoylos, prof. geografije i koordinatoricom škole za projekte Eftichia Papadopoulou, prof. engleskog jezika te ostalim učiteljima. Organiziran je doček i razgled škole, upoznavanje s učenicima. Okrugli stol - predstavljanje obrazovnog sustava dviju država. Rasprava o načinima edukacije i primjene u nastavi. Sudjelujemo na satovima geografije u tri razreda koju predaje ravnatelj Dimitris Stamatopoylos. Radionica: Hrvatska – Grčka, sličnosti i razlike u geografskom smještaju, klima, gospodarstvo, kulturne razlike. Korištenje digitalnih karti u nastavi.
27. svibanj 2024. – utorak - Sudjelujemo na satu Science – physics u organizacije profesorice Aspasia Tsioni, prof. fizike. Sat: Svjetlost. Nastava organizirana putem izvođenja eksperimenata. Grupni rad učenika i samostalan rad, zaključivanje i analiza rada. Predstavljanje primjera našeg grupnog rada na satovima prirode: fizikalna i kemijska svojstva vode. Usporedba količine gradiva za učenike petih i šestih razreda obiju država.
28. svibanj 2024. – srijeda - Sudjelovanje na nastavnom satu nastavnice njemačkog i engleskog jezika Angeliki Aspergi. Sat: e-Twinning projekt. Upoznavanje s njihovom načinom rada na projektu. Predstavljanje naših e-Twinning projekata. Rasprava i plan suradnje na sljedećim projektima. Sudjelujemo na satu engleskog jezika Eftichie Papadopoulou, prof. engleskog jezika gdje upoznajemo kulturne običaje u Grčkoj. Usporedba tradicionalne kuhinje, odjeće, imena i običaja dviju država.
29. svibanj 2024. – četvrtak - Sudjelovanje u radu Weavery cluba škole, voditelj profesorica Christina Flouda. Učenici izlažu svoje radove koje rade tijekom školske godine i pripremaju se za izložbeni sajam. Sudjelovanje u izradi tkanina koju prezentiraju učenici. Predstavljane rada naše školske Zadruge „Pletenica“. Upoznavanje s načinom izrade naših proizvoda i događanja na kojima sudjelujemo. Razmjena ideja i uzoraka proizvoda.

30. svibanj 2024. – petak - Posjet Ateni i povratak u Slavonski Brod.

objavio: Ivana Markeljević Ivana Tunjić   datum: 10. 6. 2024.

« Srpanj 2024 »