Otkrivanje spomen biste Hugi Badaliću

Povodom 55. obljetnice naše škole, pred zgradom škole na Plavom polju otkrivena je bista Hugi Badaliću, rad akademskog kipara Ante Starčevića iz Zagreba koju je podigao Grad Slavonski Brod.

U nastavku pogledajte opširnije o otkrivanju.

Naša škola nosi ime ovog velikog pjesnika, književnika, učitelja i domoljuba koji je rođen u Slavonskom Brodu sredinom 19. stoljeća. Povodom obilježavanja 55. dana škole ispred zgrade škole na Plavom polju otkrivena je spomen bista Hugi Badaliću, rad akademskog kipara Ante Stračevića iz Zagreba. Bistu je podigao grad Slavonski Brod.

Nakon govora ravnateljice škole Huge Badalića, prof. Zdenke Mališe, koja se prigodnim riječima u ime svih učenika i djelatnika škole obratila prisutnima i ukratko podsjetila na lik i djelo Huga Badalića te na povijest i sadašnje ustrojstvo škole, spomen bistu je otkrio zamjenik gradonačelnika Zoran Ivanović.

Čestitajući svim učenicima i nastavnicima Dan škole koja obilježava 55.obljetnicu postojanja, Zoran Ivanović ukazao je na posebnu simboliku spomenika.
Ovaj spomenik simbolizira sve hrvatske domoljube, pjesnike i intelektualce koji su se kroz povijest borili za našu domovinu. „Vjerujem da će naši učenici znanje, motivaciju i ljubav prema učenju između ostaloga crpsti i kada vide ovaj lijepi spomenik“, kazao je Ivanović, dodajući da će grad i dalje maksimalno materijalno i organizacijski pomagati našu školu, nastavljajući ulagati ne samo u objekt, već i u kvalitetne programe za edukaciju nastavnika i učenika.

Antun Vukasović

objavio: Marijana Fajgl Antun Vukasović   datum: 10. 5. 2010.