Dan škole

Ove godine, 5. svibnja obilježili smo dan škole. Povodom 55. obljetnice postojanja škole otkrivena je bista Hugi Badaliću ispred zgrade škole na Plavom polju. Uslijedio je bogat program. U nastavku donosimo datelje.

Program obilježavanja dana škole započeo je u jutarnjim satima sportskim natjecanjima učenika. Nakon prethodno odigranih kvalifikacija, učenici matične i područne škole odmjerili su snage na terenima SRC-a Klasije, a natjecanje je proteklo u korektnom i sportskom ozračju.

U ranim prijepodnevnim satima ispred zgrade škole na Plavom polju otkrivena je spomen bista Hugi Badaliću, rad akademskog kipara Ante Starčevića iz Zagreba. Spomen bistu je podigao grad Slavonski Brod povodom obilježavanja 55. obljetnice postojanja naše škole, a otkrio ju je zamjenik gradonačelnika Zoran Ivanović.

U spomen na svu poginulu djecu u Domovinskom ratu, posebno 11 učenika naše škole, upaljene su svijeće i položeni vijenci pred Spomenikom poginuloj djeci ispred zgrade matične škole. Vijence su položili saborki zastupnik Nazif Memedi, zamjenik gradonačelnika Zoran Ivanović te zamjenica župana Ružica Vidaković. Župnik župe Gospe Brze Pomoći, vlč. Ivan Lenić, je zazvao blagoslov Duha svetoga i zajedno sa okupljenima uputio kratke riječi molitve za svu poginulu djecu.

U zgradi škole na Plavom polju uslijedilo je predstavljanje školskog lista Zora koji izlazi po 20. put. Tom je prilikom prisutnima kratko predstavljen izbor iz učeničkih radova. Do početka programa u Kazališno koncertnoj dvorani Ivane Brlić-Mažuranić uzvanici su nastavili druženje  uz ponuđenu okrijepu u prostorima škole. Uzvanici su također imali priliku obići hodnike i učionice naše škole te razgledati brojne izložene radove odnosno podsjetiti se na svoja prijašnja radna mjesta.

Glavni dio programa nastavljen je pred prepunim gledalištem Kazališno koncertne dvorane. Kroz jednosatnu predstavu koja je na osebujan način osmišljena kao televizijski dnevnik, između voditeljskih najava izmjenjivali su se razni prilozi i učeničke točke. Tako su se svojim točkama predstavile recitatorske, dramske, pjevačke i plesačke skupine kao i sva odjeljenja prvašića iz matične i područne škole. Publika je na kraju predstave učenike, nastavnike i sve koji su sudjelovali u pripremama programa nagradila velikim pljeskom.

Tijekom bogatog programa kojim smo obilježili Dan škole veliko zadovoljstvo bilo nam je ugostiti, osim već nabrojanih, i župana Brodsko – posavske županije Daniela Marušića, načelnika PU Brodsko  posavske Željka Pršu i glasnogovornicu Katu Nuić, saborsku zastupnicu prof. Suzanu Bilić Vardić te mnoge druge suradnike i prijatelje naše škole. Nakon predstave druženje je nastavljeno na svećanoj večeri u prostorima škole.

Antun Vukasović

objavio: Marijana Fajgl Antun Vukasović   datum: 10. 5. 2010.